Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Utálom magam, mit tehetnék?

Utálom magam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 3 angolul, németül középfokon, spanyolul kb. felsőfokon olvasok.

Németből és spanyolból középfokú vizsgám is van, viszont nem, vagy csak nagyon nehezen tudok kommunikálni. Ez alatt azt értem, hogy a mindennapi életben nincsenek gondjaim, de pl. kiállni emberek elé és előadást tartani nem merek - és nem is tudnék szerintem.


Eszméletlenül idegesít a dolog, főleg,hogy a szakmámhoz egyre nagyobb szükségem lenne a nyelvek igényesebb szintű használatára.


Elsősorban a spanyol és az angol nyelvtudásom frusztrál, a német per pill. nem izgat, mert viszonyleg keveset kell használnom.


Aug-ban megyek egy intenzív angol kurzusra, ugyanis egy éven belül szeretnék egy középfokú nyelvvizsgát ebből is, azonban már akkor is boldog lennék, ha beszélni megtanulnék.



Szóval utálom magam, hogy ilyen nyomorult vagyok. Arra is gondoltam már, hogy lehet valami baj van az agyammal, ami meggátolja, hogy nyelveken beszéljek.


Nem mellesleg az utóbbi időben már nagyon írni sem merek :(((


2015. júl. 6. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátaiddal, kollegákkal, ismerősökkel szervezzetek beszélgetős csoportot, ez mindenkinek jól jön. Előadást tartani gondolom, magyarul se tudnál és szeretnél, de ez nem is kell, nem mindenki olyan alkat. A megszólalással másnak is vannak gondjai, hiszen nincs elég lehetőség gyakorolni, emiatt utálni magad kicsit erős kifejezés. Nyilván meg tudsz szólalni, anélkül nem adtak volna nyelvvizsgát. Jobb híján magaddal is beszélgethetsz, és olvass, nézz filmet, hogy szinten tartsd a tudásod. Ha van pénzed mgántartárra, akár heti 1 órára is, az is hasznos.
2015. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos eléggé el vagyok szeparálva a barátaimtól, a munkám pedig nem "közösségben" zajlik :(

Magyarul nincs gondom az előadással, Sokat és választékosan beszélek, és még az időkorlátot is be tudom tartani :) Persze, izgulok, de alapvetően ezzel nincs gond.


Viszont ha idegennyelven kell megszólalnom, leblokkolok és se kép- se hang.

Azért mert van nyelvvizsgám ,még nem tudok nyelveket. Nagyon-nagyon nem. Filmeket nézek, rádiót hallgatok, újságokat, könyveket olvasok, de ez még köszönőviszonyban sincs a tudással :(

2015. júl. 6. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
talán nem kéne erőltetni azt ami nem megy :O
2015. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint esélytelen? :(
2015. júl. 6. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy esélytelen, csak nagyon utálatos meló lesz, ugorj be bármelyik tanfolyamra, és mindig (szó szerint mindig) jelentkezz válaszolni. Aztán fél évente válts más nyelviskolába, mert mihelyt megszokod a bandát, ott gátlás nélkül beszélsz, másutt meg nem (ezért nem tartom ideálisnak a baráti körös beszélgetést, ami agyat hegyezni jó, gátlást legyőzni meg egy idő után nem).
2015. júl. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Hát nem tudom. Igazából én azt vettem észre, hogyha külföldön vagyok és teljesen ismeretlenekkel kell érintkeznem, sokkal könnyebben boldogulok, mintha olyan emberekkel kell kommunikálnom, akikkel később még kapcsoltban leszek. Mindig benne van, hogy hülyének néznek, leégnek stb. és egyre rosszabb ez az állapot. Spanyolul pl. órákon át képes vagyok ismeretlenekkel beszélgetni, de tudom, hogy "nem helyesen". sokszor gondolkodom az időegyeztetéseken, ill. az aktív szókincsem szerintem csak egy töredéke a passzívnak.


A passzívval alapvetően nincs gondom, itthon jogi és gazdasági szövegeket olvasok, fordítok.


Eléggé elkeseredtem, de megfogadom a tanácsot. Mondjuk jó lenne tudni, hogy mi a baj az agyammal :(

2015. júl. 6. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs az agyaddal, a pszichéddel van. És nem hiszem, hogy csak a nyelvzudásban merül ki ez az önbizalomhiány, csak éppen arra vetíted ki. Értelmes, tanult, igényes ember vagy, jó lenne, ha ezt el is hinnéd.
2015. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs itt semmi gond, a nyelvvizsgák készségeket is mérnek, ha ezek nem mennének helyén nálad, nem lenne nyelvvizsgád sem. Sajnos a hibázástól való félelmet belénk nevelik az iskolákban az oktatás során,mert a hibákat valami irdatlan nagyon rossz dolognak gondoljuk. Mindenki követ el hibákat, ez természetes. Ha előadást kell tartanod, akkor azt a családodnak barátaidnak is előadhatod, nem baj ha nem beszélik az adott nyelvet. Keress beszélgetőtársat,akivel aktívan, szóban gyakorolhatsz. (spontán beszéd, olvasott cikk összefoglalása, szituk) Írj leveleket vagy naplót az adott nyelven. A produktív használattól lesz a passzív szókincsből aktív. Ha szeretnéd, spanyolul beszélgethetünk skypeon. :)
2015. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csupán elgondolkodtatni szeretnélek:

Ha egy ilyen dolog miatt utálod magad, mi lesz később, amikor váratlanul valami másban kudarc ér téged?

A nyertesek felállnak, és addig csinálják, amíg össze nem jön nekik az, amit szeretnének.

Az önutálatot pedig felejtsd el, nem kifizetődő, és nagyobb eséllyel rontasz el így dolgokat.

2015. júl. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!