Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet az olasz nyelvet...

Hol lehet az olasz nyelvet alkalmazni?

Figyelt kérdés

Angolt tanultam, azt folytatom is tovább. Évek óta küszködöm a némettel, így egy teljesen más nyelvet szeretnék elkezdeni tanulni. A szüleim és a bátyám nagyon ellenzik, hogy egy új nyelvbe fogjak bele. A franciát nem tudom, lehet egyszer azt is megtanulom, de most az olaszt szeretném.


A kérdésem igazából az lenne, hogy milyen területeken tudom hasznosítani, ha egyszer megtanulnék olaszul? Nem országban gondolok, hanem Magyarországon munkaterületre. Mert a bátyám szerint felesleges megtanulni egy kultúrnyelvet, mert szerinte az olasznak semmi értelme. A franciára is ezt mondta és még mondja is, pedig több ismerősöm, akikről utólag kiderült, hogy franciául beszélnek, aktívan hasznosítják.


De az olaszról alig hallani valamit, hogy Magyarországon hol lehetne használni, azon kívül, hogy egy csodálatos nyelv.


Tudnátok nekem ebben segíteni? Köszönöm szépen a segítséget!!!


2015. aug. 8. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is sokan ellenezték, hogy olaszul tanuljak, de ennek ellenére belekezdtem és nem bántam meg. Mondták, hogy divatnyelv, meg kultúrnyelv, tanulja inkább németet, de nekem ahhoz sose volt kedvem, szenvedni nem fogok vele, ha meg nem tetszik a nyelv akkor úgy se fogod beszélni meg tanulni olyan igazán profi szinten. Ha szépen nekiállsz és tanulod a nyelvet, akkor az sose lesz hasztalan... Elég csak felmenni netre pár álláshirdetést megnézni ahol kell az olasz, vannak ilyen állások és nem hinném hogy túlkínálat lenne igazán jó olasz nyelvű munkaerőből.
2015. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, és 1. válasz írója!


Ti egyedül tanulnátok/tanuljátok az olasz nyelvet???


Én ugyanabban a helyzetben vagyok, mint a kérdező: angolt tanultam. Mellette 4 évig végigszenvedtem a németet, jól érettségiztem belőle, de soha nem szerettem.

Most az olasz nyelvet akarom elkezdeni, mert az az, ami ugyanúgy megfogott most felnőttként, mint ahogy az angolt megszerettem gyerekként. :)

Viszont mindenki betámad engem is ezzel, hogy az olasz felesleges, inkább a németet frissítsem fel.


Tehát ti egyedül tanuljátok/tanulnátok az olaszt?

2015. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak nagyon szépen köszönöm a válaszát! :)


Második válaszolónak pedig: Szerintem először egyedül fogok nekikezdeni az olasznak. Per moment nincs pénzem tanárra T_T így e-könyveket töltöttem le a netről, láttam itt a gyakorin, hogy milyen könyvekből lenne érdemes tanulni. Ha pedig sikerült valamicske tudást szókincs illetve a nyelvtan terén elsajátítani és mondhatom, hogy kb... ''kb alapszinten'' vagyok, utána biztosan elkezdek majd tanárhoz járni, levélírás és társalgás miatt, de még most nem tudok. Szóval... egyedül fogok nekikezdeni.


Úgy látszik az olasszal szemben ilyen előítéletek vannak. Én is évek óta próbálom a németet, nagyon sok időt fordítottam rá, de egy cseppet sem szerettem, most se sikerült megszeretnem. Talán egyszer, de most biztosan nem. De az olasz megragadta a figyelmem és megtetszett, szeretnék megtanulni olaszul.


Köszönöm szépen a válaszokat és Sok Sikert Kívánok Mindenkinek Az Olasz Nyelvvel :)

2015. aug. 8. 19:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, nem, én gimiben kezdtem el, de nem azért tanultam meg olaszul, mert ott olyan jól tanították volna, sőt...

De igen, autodidakta módon is lehet nyelvet tanulni! Ez, hogy tanárhoz kell járni, aki szépen lekopaszt mindenkit az óránkénti 2500/3000 forinttal, baromság!


Ha tankönyvet szeretnétek venni, akkor a Progetto Italiano-t ajánlom, neten van hozzá megoldások is, sőt a teljes sorozat is fent van.


Bocsi ha kicsit csapongó voltam :D

2015. aug. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oh, semmi gond, köszi a segítséget :)


Nekem ilyen ősrégi könyv van a Tanuljunk könnyen olaszul, de már olvastam máshol is, hogy az nagyon durva, de nem baj, megvan, el nem veszik tőlem :) kiegészítésnek meg biztosan jó lesz :) Megnézem majd ezt, amit ajánlottál, szerintem egyik oldalon biztosan megtalálom :) (azért nem írom le ide az oldalt, mert már nem egyszer törölték a válaszomat mondván, hogy hirdetem az oldalakat) XD

2015. aug. 9. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!