Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elhatároztam, hogy megtanulok...

Elhatároztam, hogy megtanulok angolul 4 hónap alatt. Hol találok anyanyelvi angolokat az interneten?

Figyelt kérdés

Mivel van egy kis angol tudásom, így szeretném azt továbbfejleszteni, misem egyszerűbb minthogy a nyelvtan magolása helyett anyanyelven beszélőkkel beszélgessek, nem a nyelvvizsga érdekel, hanem a folyékony beszéd és a lehető legjobb szövegértés elsajátítása. Soha nem tanultam könyvekből angolt, csak németet, de azt nem is szeretem... de az angolt, igen. És sokkal jobban beszélem az angol nyelvet. Hiába van mögöttem 7 év teljesen felesleges német nyelvű oktatás, az általános iskolában. Szóval keresek egy olyan oldalt, ahol anyanyelvűekkel lehet beszélgetni cserébe én is beszélgetek velük magyarul. Tudom, hogy van egy ilyen oldal, csak elfelejtettem a nevét. Köszönöm, hogy végigolvastad. Válaszod előre is köszönöm! :D

Ui.: Ha esetleg van más ötletek is, hogyan fejlesszem az angolom milyen oldalakat nézegessek (angolul) akkor azt írjátok le még egyszer köszi! :D



2015. aug. 27. 23:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
4 hónap alatt sokat meg lehet tanulni, úgy egy szintet lehet fejlődni, ha ráhajtasz, pl. A2-ről B1.
2015. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
77%

Helló :D


Itt nemcsak feladatok vannak, hanem lehet keresni angol anyanyelvű beszélgetőpartnereket is(meg persze rengeteg más anyanyelvűt szerte a világban) :) [link]

Nekem ez az oldal nagyon bejött, leginkább emiatt, hogy sok külföldivel meg lehet ismerkedni, és gyakorolni a nyelvet :)


A másik amit még ajánlanék, az egy videósorozat youtube-on, és szerintem az is hasznos lehet. Írd be, hogy "Easy English", és máris ott vannak az epizódok :D Külön előnye, hogy felirattal van, és ezzel fejlesztheted a hallás utáni értésedet is :D


Duolingo-t is jó oldalnak tartom, az is sok mindenben segíthet, és ha úgy érzed eléggé fejlődtél már, akkor akár cikkek fordításában is segíthetsz az oldalon :)


Ja és a napokban találtam egy oldalt, ahol rengeteg angol nyelvtani dolog található, példamondatokkal is : [link]


Remélem tudtam neked, és másoknak is segíteni :)

2015. aug. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Ja és még az előző vagyok (#12). Igenis nagyon sokat fejlődhetsz ennyi idő alatt, főleg ha megváltoztatod kicsit a hozzáállásodat, és azért tanulsz, mert SZERETED, és ami a legfontosabb, hogy NEM FÉLSZ HIBÁZNI. Csupán már ha ezeket a gátlásokat levetkőzöd, akkor már majdhogynem nyert ügyed van. Idővel úgyis rájössz a hibákra, de tényleg az a legfontosabb, hogy használd a nyelvet, és élvezd ahogy tanulhatod :)
2015. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki írt, valamilyen formában hozzászólt :D főleg neked #12-es

Visszeres Törpicsek : neked is köszönöm bár... Leginkább csak a kedvem vetted el, pár pillanatra amit egyébként nem könnyű, megmutattad, hogy hogyan gondolkodnak itthon az emberek a nyelvtanulásról, csak egy kérdés... Szerinted amikor a kisgyerekek beszélni tanulnak a szüleiktől, akkor tanítják nekik az angol nyelvtant ? Nemhiszem... minden ösztönösen jön nekik...

2015. aug. 29. 02:31
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, tanitjak, kijavitjak oket. Szavakbol mondatokat segitenek szerkeszteni a gyerekeknek. Akarcsak a magyar szulok.
2015. aug. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
de semmiféleképpen nem fogják neki azt mondani, hogy figyelj rossz helyre tetted az alanyt a mondatban, vagy hogy megcserélted az állítmányt meg az időhatározót?! remélem értitek... :D inkább csak elmondják újra a mondatot helyesen... ! :D amit több anyag is kínál :D
2015. aug. 29. 03:48
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A vita most hasonlít ahhoz, ami más kérdésben úgy hangzott el, hogy lehet-e a tanulást élvezeti olvasással helyettesíteni, ha sokat olvas az ember, ugyanúgy belerögződnek a nyelvi építőelemek.

Amire én azt írtam, hogy valóban hasznos dolog az olvasás, és 500 önetetős könyv elolvasása után valóban jönnek vissza a panelek. Csak én nem hiszem, hogy ez egyszerűbb és olcsóbb megoldás. :)

Törpicseknél a Juggernaut nem volt szép dolog, 4 hónap után még nem kell szanszkrit szavakat belekeverni a laza beszédbe. :)

2015. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Helló, még mindig a #12-es vagyok :) Ez is sokat segíthet: [link] :)
2015. szept. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!