Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz a Telc nyelvvizsga?

Nehéz a Telc nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a német középfokú Telc nyelvvizsga? Tényleg nem lehet használni szótárt még a levélnél se? A hallásértés valóban könnyebb,mert úgy hallottam hogy csak igaz vagy hamis feladatok vannak?

2015. okt. 25. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
én probafeladatot töltöttem ki, a telcben több nyelvtan van, mint pl egy bme-ben, ez attol függ h neked melyik megy jobban, a szóbeli meg ezért jó szerintem, mert alapbol van egy elöre batanult prezentáció, és egy szervezés mindig, aminek csak a vázát kell megtanulni, a kifejtös rész meg azért jo mert ott van egy szöveg amiböl ki tudsz indulni és még ha semmi ötleted sincs a témához akkor is van valami támaszpont
2015. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hallás utáninál van igaz/hamis, illetve teszt is. nincs szótárhasználat.
2015. okt. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát viszonylag nehéz, jó nyelvvizsga.
2015. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem, én fél évet jártam magántanárhoz, és meg is lett. Annyi, hogy nagyon oda kell figyelned a szöveg összepárosításnál, mert egy témában volt az egész, és nagyon össze lehet keverni...a szövegértés sem necces, a kötőszavakra figyelj. a hallgatós könnyű, viszont én azt a mellettem ülővel közösen oldottuk meg :D igen, tudom, hogy butaság,mert lehet, hogy ő írta rosszul, de a válaszaink kb. ugyanolyanak voltak :) a szóbeli meg kisujj, de tényleg...a partnerem néha angolul is beszélt közben, a vizsgáztatókkal együtt röhögtünk :D meg az is könnyű, hogy a partnereddel beszélgetsz, és nem egy vizsgáztatóval.
2015. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi még csak feladatokat gyakorlunk, de, ahogy az előttem lévő mondta, abban a feladatban össze lehet zavarodni. :DD Utána viszont jók vannak! :D
2015. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Levélírásnál lehet szótárt használni, vagy ott sem?
2015. nov. 24. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
nem lehet
2015. nov. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!