Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hatékony szótanulási módszer...

Hatékony szótanulási módszer van a magoláson kívül?

Figyelt kérdés
Hadilábon állok az angol szavakkal, de szeretnék normálisan tudni idegen nyelven.
2010. márc. 28. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha társítasz fejben valami emlékeztetőt hozzájuk. Azt találsz ki, amit akarsz, ezt használják az olyan memóriamesterek, akik több száz akármit tudnak megjegyezni. Másrészt legjobb módszer ha nagyjából megtanulsz vagy 20-at, és utána letakarod papírral a megoldásukat (bármelyik irányba), aztán teszteled hogy tudod-e. Ha nem tudod mindet, akkor újra. Az ismételt, fejből való előszedése a tudásnak rögzít a legjobban. Amúgy az angol szavakat könnyű tanulni, a német sokkal rosszabb, mert névelőt, meg ragozást is kell tanulni külön sokhoz.
2010. márc. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek, de angolul is jól kell beszélnem. Ami nekem mindkettőnél bevált: South Park. Itt kint van egy oldal, ahol fent van az összes rész angolul és németül is. A sok káromkodás mellett rengeteg szóösszetételt, kifejezést tanultam; illetve sokat járok moziba (minden film szinkronizált). Válassz magadnak te is valamit, filmet, sorozatot, amit szeretsz, tetszik. Ne ess kétségbe, eleinte több lesz az, amit nem értesz, de egyszer csak átbillen a mérleg! Nagyon jó érzés :)

Nekem ez vált be, bár nem tudom, Neked mennyire a gyakorlati része a fontos. Sok sikert!

Amikor még csak kezdtem a német tanulást, az egyik tanárom rengeteg cikket adott házinak, minden nap vagy 3 témaspecifikus történetet, tanulmányt kellett értelmeznem, fordítanom, ezzel kapcsolatban kérdésekre válaszolnom. Nekem ebben a két hónapban fejlődött a legtöbbet a szókincsem. Ezután lustultam a South Parkig ;) De nekem ez is tényleg bevált :)

2010. márc. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
na ha még negyedszer is leírtam volna, hogy "bevált", fogadhatnám a köveket :) Bocsi a szóismétlésért!
2010. márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kb. mennyi idő kellett ahhoz, hogy "átbillenjen" az értem-nem értem arány?
2010. márc. 28. 23:10
 5/5 anonim válasza:
100%

olvasni, olvasni, olvasni (újság (net), könyv)

tévé, tévé, tévé, rádió, rádió, rádió


Ha valami könnyűt olvasol, szerintem 50-100 oldal után "megbillen az arány"

Sok szerencsét:)

2010. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!