Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki milyen gyorsan tanult meg...

Ki milyen gyorsan tanult meg egy idegen nyelvet? Lehet tanárral vagy autodidakta módon, bármi

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert érdekel a dolog.
2016. jún. 11. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Angolt még általánosban kezdtem, de igazából nem sokat foglalkoztam vele egyből. Gimi utolsó éveiben, meg most, egyetem mellett fejlesztettem magam. Nincs különösebb gondom a kommunikációval, megértem a filmeket/beszédet, tudom használni a nyelvet. Ha nyelvvizsga szempontjából kell nézni (ami szerintem hülyeség, hisz csak egy papír), akkor van egy szakmaival bővített középfokúm. Csak a diploma miatt csináltam.


Németet második nyelvként szintén a gimiben. 3 évig tanultam és mivel erős tanáról volt, így eljutottam egy magabiztos társalgási szintre. (Azóta sajnos kiestem a gyakorlatból, de ha újra használnom kellene, kis erőfeszítésbe telne visszaszokni.)


Jelenleg elkezdtem oroszul tanulni, mert érdekel a nyelv. Kb 3 hónapja autodidakta módon és egész szépen haladok.


21 vagyok

2016. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Eszperantó nyelvet 3 hónap alatt tanultam meg. Csináltam belőle egy középfokút lazán egy nyelviskola segítségével.
2016. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Angolt 3. általános iskolától 11. gimiig tanultam nyelvtagozaton (10-ben lett meg a középfokú nyelvvizsgám), épp hogy elmaradtam a felsőfoktól - később már nem volt a nyelvvizsgának jelentősége.

Németet 9-11 között tanultam a gimiben nyelvtagozaton, abból középfokig jutottam.

Olaszt csak itthon tanulgatok, nehéz megítélni, nagyjából alapfokon megy, de néha hónapokig volt időm foglalkozni vele, máskor meg hónapokig elő sem veszem, ha más feladatok foglalnak le.

2016. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!