Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 80% lett a középfokú nyelvvizs...

80% lett a középfokú nyelvvizsgám év elején. Következő hónapban lesz egy TELC felsőfokú, amivel szemezek. Reális lehet?

Figyelt kérdés

Filmeket felirat nélkül nézek és értek.

Könyveket szótár nélkül olvasok.

A beszélgetés középfokon 96% lett.

Szavakat, kifejezéseket tanulnék még, de amúgy miben különbözik a közép és felsőfokú TELC vizsga?

Jól mérem fel az esélyeimet, hogy esetleg sikerülhet most?


2016. júl. 3. 17:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nyelvet tudni és nyelvvizsgázni tudni két külön dolog. Menj el egy felkészítő tanfolyamra, és ott tudod felmérni az esélyeidet, illetve elsajátítani a vizsgához szükséges készségeket. Egyébként irigyellek a tehetségedért.:)

Melyik nyelv ez?

2016. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jah, semmi extra, csak az angol. Nem szeretnék tanfolyamra fizetni, az mégegyszer annyi lenne, mint amúgy a nyelvvizsga. A felkészítő könyvük megvan, azt még megcsinálom a következő hónapban.


A szókincsen felül miből követelnek többet a felsőfokú nyelvvizsgán? Milyen készségekre gondolsz, ami más, mint középfokon?

2016. júl. 3. 18:21
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

A TELC középfokú szóbelije komolytalan, sokaknak 90% fölötti. Maga a 80% nem rossz, de a felsőfokútólímessze van, és ha eddig nem készültél, akkor nem hiszem, hogy egy hónap alatt fel tudsz készülni. Ott már komolyabb témák vannak szóbelin is.

Egyébként semmibe sem kerül kipróbálni néhány vizsgasort.

2016. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

2: Nem tudom, mi a különbség a 2 szint között, csak azt, hogy a nyelvvizsgázás más dolog mint a nyelvtudás.


Igen, ugyanannyi, de ha nem viszed át a felsőfokút elsőre, akkor úgyis újra ki kell fizetned, tehát akkor már inkább egy nyelvvizsgafelkészítőre fizesse ki az ember. Nem?


Nekem pont az angol az, amivel a legtöbb bajom gyűlt meg az összes nyelv közül.

Budapesti vagy?

2016. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, Budapesten lakom. Miért?
2016. júl. 3. 20:11
 6/14 anonim ***** válasza:

Hátha egyszer felfogadnálak, hogy korrepetálj angolból.:)

Nem vagyok iskolás korú már régen, és letettem a középfokút is angolból nagy nehezen, soha, sehol nincsen szükségem semmilyen nyelvtudásra, csak nagyon zavar, hogy ennyire kínai nekem az angol.:)

2016. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6: és egy képesítés nélküli embert kérnél meg, akinek nem rég lett meg a középfokúja? Mondjuk, Te tudod...
2016. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6os: az öt év öt nyelv blog alapján tanultam :)) Neked is sikerülhet egyedül :) Én sem jártam tanárhoz :)


[link]

2016. júl. 3. 20:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nem felvételihez kell, akkor szerintem ne foglalkozz ilyennel. Senkit nem fog érdekelni a papír, hanem a tényleges tudás.
2016. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Pl. Mesterképzeshez plusz pont.
2016. júl. 5. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!