Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek milyen nyelvtanulási...

Nektek milyen nyelvtanulási módszereitek vannak?

Figyelt kérdés

Bármi érdekel, amit megpróbáltatok és bevált.

Szavak, nyelvtan, beszéd, szövegértés, stb terén.

Akár idő függvényében is. Inkább "ritkábban" többet tanultok, vagy minden nap kicsit kevesebbet?


Azt valaki próbálta, hogy hasonló tudás szinten lévő valakivel levelezett az adott nyelven?


Német nyelvről van szó.


2016. júl. 7. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Én beszélgetni szoktam anyanyelviekkel és könyveket olvasok. Bármikor, ha ráérek, van hozzá kedvem és van könyvem vagy beszélgetőpartnerem. Nem gondolkodom külön a részképességek fejlesztésében, jellemzően nem is olyan ütemben és sorrendben szoktak fejlődni, ahogy pl egy nyelvtanfolyam elképzeli.


Próbáltam már hasonló szinten levőkkel levelezni, de szerintem élvezhetetlen és/vagy semmit nem használ.

2016. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Angol / amerikai Youtube-osokat nézek napi szinten. Dalszövegek után nézek, olvasom, értelmezem. Kedvenc énekeseim iterjúit nézem :)
2016. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

-szavak szótárfüzetbe gyűjtése időpocsékolás, a szó fölé írva a jelentését sokkal hasznosabb


-alapfokon, illetve gyenge középfokon "szinte" fölösleges olyan szavakat megtanulni, amiket magyarul sem használsz. Pl. lelkesedés, lény, előnyben részesít,


-szintén alapfokon és gyenge középfokon nem kell 1 szóra 4 szinonímát. Gondolok én: big, huge, giant, immense, vast, enormous, tremendous - ezekből elég pl 2


-nyelvtan az kérdéses: vagy van nyelvérzéked vagy nincs. ha van nagyon könnyű dolgod van, ha nincs, akkor meg kínszenvedés lesz, de korán sem lehetetlen. Viszont gyakorlás nélkül egyik típus sem lehet sikeres.


-fontos még szerintem, h legyen motiváció. nagyon nehéz úgy valamit is elérni, hogy te azt nem akarod, csak ráderőltették, anya-apa stb.


-ha van motiváció, akkor tűzz ki egy célt is, pl nyelvvizsga. ha nyelvvizsgázni akarsz, ott annyival könnyebb, h ott már tematikusan tudsz készülni az adott nyelvvizsga típusra az adott szinten (pl. Telc B2).


-levelezés szerintem nem valami jó dolog. én is kipróbáltam, nekem nem jött be. körülményes a dolog, és az esetek nagyon kis hányadában találsz jó beszélgetőpartnert. sok oldal szakosodott erre, próbáld ki!


-s végül, de nem utolsó sorban videók, sorozatok, filmek, dalok. ezekkel szavakat, nyelvtant, beszédet, szövegértést, ergó bármit tanulhatsz.


Sok sikert: egy felsőfokú angollal rendelkező :)

2016. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magolás. Az a legegyszerűbb, és egyben a leghatékonyabb.
2016. júl. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2016. júl. 16. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!