Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mit tanácsoltok? 9. -es...

Ti mit tanácsoltok? 9. -es vagyok nyelvi előkészítőn tanulok heti 18 órában angolt.

Figyelt kérdés

Ez mellé miután haza jövök a házin és a dogák felkészülését leszámítva legalább egy 2-3 óra hosszát tanulok még hozzá. Szavakat tanulok, teszteket töltök ki, (mivel imádok olvasni) angol könyveket olvasok amiket nem ismerek szavak azokat kiszótárazom, dalszövegeket fordítók, és angol hang magyar felirattal nézek filmeket (később majd angol felirattal akarom ), ez mellé talán tudok majd menni heti 2x magántanárhoz (bár nem hiszem mivel anyáék nem keresnek túl jól, bár azért reménykedek) . Szóval szerintetek ha kitartok és minden nap gyakorlok akkor szerintetek jövő nyárra egy középfokú menni fog (vagy esetleg egy felsőfokúra van esély)? És ha igen akkor ez kb mennyibe kerülne?

Nyáron mennék diákmunkára és abból akkor úgy tennék félre . :) 14(3 hónap és 15 ) / L.



2016. szept. 9. 21:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Semmi értelme még magántanárhoz is járni ilyen körülmények között, épp eleget tanulsz az iskolában is, meg még pluszban magadtól is. Csak kitartóan csináld, rendszeresen!
2016. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem érdemes ennyi tanulással középfokra menned , én 2 évig tanultam heti 3 órában magántanárral úgy hogy otthon elő sem vettem a könyvet és kb. 3 hónapig napi átlag 3 órában készültem a középfokra 8. osztály végén , olvasni nem olvastam angolul , filmeket tudatosan szinkronnal néztem :D a nyelvvizsgám 79-84 százalék lett. ( origósra mentem ) Most meg szívok a nyelvi előkészitőn mert év végére tanuljuk csak meg éppen középfokra az angolt heti 18 órában ...legalább kialszom magam...Különben 5. kerületi "elit" gimi de a nyelvtanítás jó nagy kaki.

Nem érdemes ilyen buzgón tanulni, nyáron meg nyaralj inkább :)

2016. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szki-ban?
2017. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Vagy gimi?
2017. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!