Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van ötletetek gyors nyelvtanul...

Van ötletetek gyors nyelvtanulásra? Néhány hónap alatt meg kell tanulnom németül társalgási szinten. Kinek milyen módszer vált be? A nyelvtant értem, sok-sok szó és beszélgetés kellene.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Én mindkét nyelvet tanultam, és mára elég jól tudom. A német szavak többnyire hasonlítanak a magyarra, csak valamilyen hasonlatot kell hozáá adnod. Pl. én úgy jegyeztem meg hogy hogy van a bickli= der Fährrad a rad a kerék, az könnyű. a Fäh az meg olyan, mintha a bicikli a falnak lenne támasztva, der- az aki látja megijed tőle, derengeni kezd. Szóval így. De mindenkinek másmilyen ;)
2010. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Néhány hónap alatt megtanulod az alapokat, hogy ne tévedj el, vagy tudjál kint vásárolni, magadról beszélni...stb.


De magabiztos, használható, folyékony nyelvtudáshoz mindenképpen több idő kell, a tudásnak le kell ülepednie, és amúgy is több idő kell és kész! :P

2010. jún. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem szótanulásra különböző témájú szöveget fordítása hasznos, kiírom a szavakat és megtanulom.


Netre feltöltött szószedeteket tanulok meg, vagy magam próbálok szöveget fogalmazni vagy képleírást készíteni és ha akadályba ütközöm utánanézek a nyelvtannak és a szavaknak, így tanulok.

2010. jún. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Nos megoldható, de szorgalom kérdése.

+ az egyik nagy hiba, ha a szavakat német-magyar formációban tanulod, hogy melyik német szó mit jelent!


Fordítva: leírod egy papírra magyarul, mellé németül. Kb 12 szót tanulsz meg egy huzamban. Egy A4-es lapra kb 3*30 szó fér. egy óra alatt 90-100 szót meg tudsz tanulni és ha komolyan veszed és van kitartásod napi 10 óra tanulással 800 szót fogsz ismerni. Másnap sokat elfelejtesz, de semmi baj! Azon felül, hogy átismétled a tegnapit (5 óra kellhet hozzá) 5 óra alatt kb újabb 400 szót tanulsz.


Nyelvtanuláshoz a legfontosabb a szókincs.

3000 szóval a hátad mögött jöhet a nyelvtan. Ez megint magolás és körmölés. A legjobb még ha teljesen fölöslegesnek véled is: mondatokat írsz mindenféle szókombinációval. DE magyarul gondolkozz!!!!!!! Társalgási szituációkat képzelsz el, megfogalmazod magadban, magyarul leírod, lefordítod németre és megtanulod, leírod németül még ha fölöslegesnek tartod is.

Rengeteg papír lesz elhasználva.

és kell egy olyan SAJÁT KÉZZEL ÍRT szószedet amiben a lap egyik oldalára magyarul, másikra németül vannak felírva a megtanult szavak (sorrendben). Ezek random vannak összeválogatva. Csoportokban. Minden nap ismételsz és ha egy szót nem tudsz min 5x leírod és megjelölöd ponttal, hogy nem tudtad. ezt ismétled. 1 hét múlva, nem fogsz csalódni!

sok sikert.

"Z"

2010. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!