Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti maradnátok, ha a helyemben...

Ti maradnátok, ha a helyemben lennétek?

Figyelt kérdés

Majdnem másfél évig tanultam egy nagyon jó tanártól nyelviskolában. Ő elment, helyette kaptunk egy anyanyelvit, de nagyon csalódott vagyok. Az előző tanár folyton hozott példamondatokat, ismételtetett velünk, játékokat talált ki, különböző tankönyvekből hozott érdekes feladatokat, a kultúráról beszélgetett velünk, lelkesen és sikerrel próbálta ki rajtunk a legújabb oktatási módszereket stb.


Ezzel szemben az új tanárnak mintha nem is lenne pedagógiai képesítése. Csupán egyetlen tankönyvben haladunk betűről betűre, és nem csak rendkívül unalmas, de rengeteg mindenre kell rákérdeznünk, mert neki nem egyértelmű, hogy talán el kéne magyaráznia az új nyelvtant, mielőtt gyakoroltatja. Nincsenek dolgozatok, nincs ismétlés, semmi szigorúság, sokszor elhülyéskedik egy csomó időt azzal, hogy milyen vicces a magyar nyelv és hadd ne soroljam még. Eddig szinte kikapcsolódás volt a nyelvóra, most meg szenvedés.


A pozitívum az, hogy valamicskét mégis csak tanulok szervezetten, egymásra építve az anyagot, és legalább foglalkozom a nyelvvel. Nekem ez nem csak hobbi: egyetemre gyűjtök pénzt, mert tolmács szeretnék lenni, de még évekbe telik, mire eljutok oda. Magamat ismerve, ha nem járok suliba, elúszom az egésszel.


Szerintetek mit tegyek? Ha át is megyek mások suliba, semmi garancia arra, hogy ott jobb tanárom lesz. A magántanárok nagyon drágák ebből a nyelvből.


Bocsi, ha hosszú lett elszomorodtam. :/


2016. okt. 31. 00:13
 1/4 anonim válasza:
100%
Hát igen sokaknak nem világos, hogy attól mert valaki anyanyelven beszéli az adott nyelvet, még nem lesz jó tanár. Szerintem menj át máshova, nem csak a pénzt de időt is rabol és, ha szenvedés, akkor ott nincs miről beszélni. Megkérdezhetem, hogy milyen nyelv?
2016. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Melyik nyelvrol van szo, es hol laksz? (Sokan vagyunk itt, hatha tudunk valamit alapon:)).

A helyedben ha ez tenyleg ilyen rossz, akkor inkabb atmennek egy masik iskolaba vagy probalkoznek keriteni egy tanart (en is ritkabb nyelvet tanulok - torok -, de vegul sikerult jo aron tanart talalni:).

2016. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Japánt tanulok és 60 percért 1800 Ft-ot fizetek jelenleg. Szerintem ez egy jó ár a fővároshoz képest. Ha van ötletetek, hová mehetnék, ne tartsátok magatokban, bár szerintem kiírok egy külön kérdést róla. :)
2016. okt. 31. 14:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, első. Azt hiszik, ha már anyanyelvi a tanár, akkor minden rendben lesz. Ennyi erővel én is taníthatnám a magyart, de nem biztos, hogy jól járnának meg. :D ez a tanár még csak nem is beszél japánul, hanem angolul nyomja, a közvetîtő nyelven, hogy biztosan mindent megértsünk...
2016. okt. 31. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!