Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok melyik lehet a...

Mit gondoltok melyik lehet a hasznosabb nyelv a munkaerőpiacon: spanyol vs francia?

Figyelt kérdés
A választ legyetek szívesek érvekkel is alátámasztani
2016. dec. 22. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemileg szukithetned a kort. Mit szeretnek holdozni es hol.


Alapvetoen a francia sokkal hasznosabb, de a spanyollal is kijohetdz jol, ha konkret celod van vele. A francia a diplomacia nyelve, az EU kozpontjanak hivatalos nyelve, Franciaorszagon kivul szamos orszagban beszeleik Europaban, Europan kivul a Kozel-Keleten es Eszak-Afrikaban. Ha gazadasai vagy kulturasi teruleten akarsz elhekyezkedni, nagyon is hasznos.


A spanyol szep, de csak, ha celzottan spanyol vagy del-amerikai erdekeltsegben szeretnel dolgozni.

2016. dec. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként sok helyre keresnek kifejezetten spanyolul tudó embereket. A francia egy fokkal elterjedtebb, de minden attól függ, hogy az adott cégnek éppen mire van szüksége.
2016. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyan ebben a helyzetben voltam én is: A munkahelyem vezetősége francia, még a pénzügyi központ Spanyolországban van, ahol a spanyolok vannak többségében.


Cégen belül is és Európán belül is a franciát érzem meghatározóbbnak, de elsősorban az döntött, hogy a francia jobban tetszett.


Jelenleg Angol-Német az üzleti nyelvem, ami mellé a franciát jobb párosításnak tartom a spanyolnál. (Persze az igazi az orosz lenne, de arra nyelvre nem áll rá az agyam, így nem is kezdtem el.)

2016. dec. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!