Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan, hogy valaki egy...

Van olyan, hogy valaki egy bizonyos nyelvet nem tud elsajátítani?

Figyelt kérdés

A nyelv német. Nyolc év iskolai tanulmány után sem tudok vele semmit kezdeni, egy mondatot összetenni helyesen. Most viszont el kell kezdenem egy második nyelvet egyetemen, angol mellett.

A kérdés adott, próbáljak meg megint neki menni a németnek, vagy válasszak mást?


2017. márc. 4. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szereted tanulni, és úgy érzed, hogy nem is fogod tudni megtanulni, akkor szerintem válassz mást.

Viszont az iskolai nyelvoktatás nem mindenkinek felel meg, lehet, hogy az egyetemen más módszerrel oktatnak, és azzal sikerülne elsajátítani a németet is.

Neked kell érezned, hogy van-e kedved folytatni. Motiváció nélkül ugyanis felesleges folytatnod. Akkor inkább kezdj el egy olyan nyelvet, amit szívesen tanulnál.

2017. márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Számos nyelvet tanultam már, csak abból értem el eredményt, amit szerettem.
2017. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is utáltam a németet. Mostmár örülnék ha kitartottam volna mellette. Angolon kívül a többivel nem hiszem hogy a hétköznapi ember sokra menne.
2017. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!