Francia és orosz?

Figyelt kérdés
Mennyire éri meg egyszerre franciát és oroszt tanulni?

2017. márc. 28. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy mennyire? Amennyire neked megéri. Amire használni fogod. Te tudod, hogy érdemes-e pénzt, energiát fektetni valamibe, megtérül-e majd.
2017. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A francia tipikusan az a nyelv, amit nem érdemes más nyelvvel párhuzamosan tanulni. Ennek elég sok oka van, a Barry Farber-féle "How to Learn Any Language" c. könyvben részletesen ki van fejtve, engem meggyőzött.


Szerintem mérlegeld, melyikre van nagyobb szükséged, és vágj neki tisztességesen. Ha utána lesz kedved, egy bizonyos szint után tanulhatod a másikat is.

2017. márc. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hát, szerintem annyira érdemes, ha nem téveszted össze a kettőt, de a Te esetedben kevés esély van rá, bár elég sok szó jelentése eltér, amit az orosz a franciából vett át, erre figyelj + a nemükre!

Miért ne lehetne több nyelvet tanulni egyszerre? Mi a latinnal és a franciával kezdtük a suliban, mindkettő tök ismeretlen volt mindenki számára, mégis meg tudtuk tanulni, sőt, két év után angolt vagy németet kötelezően vettünk fel mellé, s volt, aki még más nyelveket is idővel. Mégis élünk, s beszéljük a nyelveket! ;)

Szerintem csak egy dolog a fontos: tudd, hogy melyik nyelven gondolkozol éppen, ha másikon jut eszedbe egy szó, mentsd el egy egy "másik fiókba", ha kell, úgyis eszedbe fog jutni!

Sok sikert!

2017. ápr. 29. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. máj. 1. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!