Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Le lehet nyelvvizsgázni...

Le lehet nyelvvizsgázni különtanár nélkül?

Figyelt kérdés
Német B2 szintű ECL nyelvvizsgára megyek egy hónap múlva. Itthon megírom a tételeket, és a tanárnő kijavítja nekem az iskolában. Van egy osztálytársam, akivel a párbeszédes feladatokat szoktuk gyakorolni, de kb ennyi. Viszont egyedül sokat gyakorlok, próbálok németül gondolkodni, a tételeket magamnak felmondani és a nyelvtannal is foglalkozni. Nézek német műsorokat, fordítok és írok. Csak nem lehet baj, ha nem jártam tanárhoz?

2017. máj. 9. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
mert mindenképp kell magántanár?? bőven elég ha a suliban tanulod és otthon gyakorolsz
2017. máj. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Simán le tudsz nyelvvizsgázni, ha beszélsz angolul, és gyakoroltad a feladatokat. Egyikhez se kell tanár. Tök jó, ha van, mert nagyon sokat tud segíteni, de simán meg lehet csinálni nélküle is.
2017. máj. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
még jó hogy németről volt szó 2-es XD
2017. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvvizsga szempontjából nincs jelentősége annak hogy magántanár készített-e fel vagy csoportos nyelvi kurzuson vettél részt.

Egy nyelvvizsgára nem lehet gyakorlatba "felkészülni" mert ott mindig bele fog futni az ember váratlan helyzetekbe,(már csak vizsgadrukk miatt is)amikre nem biztos hogy számitott az ember.

A való életben egy vizsga az többnyire érdekes helyzeteket szokott produkálni.Nyelvvizsgáról meg ne is beszéljünk .

Nincs fix rendszer a vizsga lefolyása szempontjából.Az hogy úgy tünik hogy bizonyos határozott rendszer alapján zajlik egy nyelvvizsga az csupán csak látszat.

Úgyhogy az egésznek a végkimenetele gyakorlatban "puszta" szerencse kérdése.Bizonyos szempontból olyan ez mint a lottó.Van aki öt-tíz év intenziv nyelvtanulás után is csak "bukdácsol" a nyelvvizsgákon meg van olyan is aki nulláról indulva egy féléves csoportos nyelvtanfolyam elvégzése után elsőre levizsgázik .Ahogy nincs két egyforma emberi agy úgy nincs két egyforma emberi sors sem .Valakinek sikerül valakinek nem.Ha úgy érzed fel tudsz otthon készülni akkor felesleges pénzkidobásnak tartom mind magántanárt mint pedig a csoportos nyelvtanfolyamot.Teljesen fölösleges kidobni az ablakon negyven hatvan nyolcvan vagy százezer forintot egy nyelvtanfolyamra (pláne ha nincs is rá pénze valakinek vagy ha nem veti fel a pénz)ha végkimenetel kétséges.Épp elég kiadás kifizetni az állandó pótvizsgadíj csekkeket.

Úgyhogy hajrá.

2017. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha végképp nem megy a dolog akkor ki kell menni az adott nyelv szerinti célországba és ottani nyelvvizsga szabvány kell levizsgázni.Magyaroszágon nincs rá garancia hogy átmész mivel itt mindenbe belekötnek. Nyugaton németországba,angliában vagy a tengerentúlon a nyelvvizsgáztatás csak tanteremben számítógépen történik ,ami lényegesen egyszerűbb mint a magyar nyelvvizsgarendszer.Ott nem lehet elcsalni a vizsga eredményeket csak azért mert mundjuk az adott vizsgázó épp pont nem "szimpatikus" nekik vagy mondjuk azért mert egy adott nyelvvizsgaközpont épp saját zsebre dolgozik,netán a vizsgabizottság reggel épp "bal lábbal" kelt fel.

.Külföldön a fejlettebb országokban többnyire csak egységes (integrált)számitógépes nyelvvizsga van. Mondatokba behelyettesítős meg kiegészitős online szofveres tesztlapok vannak. Meg van adva minden hiányos mondatnál 3 nyelvtanilag szabályos szó(a,b,c) .Ebből a három szóból kell kiválasztani azt a szót amelyik beleillik a példamondat hiányzó(kipontozott vonallal jelölt) részébe.Ennél egyszerübb vizsga a világon nincs,és akkor nem kell állandóan bukdácsolni meg variálni hogy az irásbelit csak az egyik helyen tudom lerakni a szóbelit meg csak a másik helyen . (Már ha egyáltalán sikerül)

2017. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem egy ismerősöm sajátított el úgy nyelveket, hogy soha nem tanították neki. Szerintem egyáltalán nem szükséges ilyesfajta segítség, persze így sok "félreértés" adódhat, de ez is kiküszöbölhető az internetnek köszönhetően. Én sok sikert kívánok :)
2017. máj. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem C1 is meglett mindenféle különtanár / különórák nélkül. Ha érzed, hogy megy, hogy jó vagy benne, teljesen felesleges plusz pénzt kiadni rá. Persze, ha magadtól nem menne, úgy hallottam sokat tudnak segíteni.
2017. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Itt válaszolok, ha nem baj, sajnos a felhasználónevem elég sajátos, ezért könnyű rámjönni. Remélem eljut hozzád.

C1ezni euroból mentem, nekem az jobban jött a nyelvtan hiánya miatt.

Szóbelim szégyen szemre 44% lett, de a hallgatásom 78%.

Olvasás: 80 körül levél 48

angol közép: 92%

angol emelt: 82%

De az angol emelt után még fél évet jártam angoltanári egyetemre, mielőtt nyelvvizsgáztam volna, szóval az dobott még utána egy kicsit.

Bár ez nem jelent sokat, mindenki máshogy teljesít más-más teszteken.

nekem az olvasás mindig jól ment(100%emelten) és a szóbelivel mindig lehúztam. Ha rágyúrsz kicsit a gyengeségeidre, egyszerűbb lesz.

2017. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!