Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan módszer amivel...

Tihanyi Attila kérdése:

Létezik olyan módszer amivel meg lehez zanulni nyelveket, idősebb korban? A magolással semmi nem marad a fejemben.

Figyelt kérdés
2017. aug. 20. 07:40
 1/9 anonim válasza:
55%
Kezdésnek szerintem a Duolingo tökéletes. Utána egy nyelvtankönyv, ami érthetően fogalmaz, majd lapokra nyomtatott szólista, amit nem magolással(!), hanem olyan szituációk kitalálásával lehet megtanulni, amelyekben az aktuális szó fontos szerepet játszik. Minél egyszerűbb, annál jobb. Én bonyolultabb szavakat úgy tanultam meg, hogy szinte mindegyik köré egy kis történetet kezdtem kitalálni. Utána kedvenc regény elolvasása az adott nyelven és filmnézés felirattal, végül anélkül. Tanácsos magyar felirattal kezdeni, hogy utána a másik nyelven is tisztában legyél, miről is van szó a nonyolult
2017. aug. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

*bonyolult részeknél.


Túl hamar elküldte.

2017. aug. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én olyan mp3 nyelvleckéket töltöttem le, amik először magyarul, majd németül mondták el a szavakat, mondatokat. Angolul, spanyolul és más nyelveken is vannak ilyen oktató anyagok. Órákon át ezeket hallgattam nap mint nap, utazáskor, házimunka végzés közben. Sokat tanultam belőlük.
2017. aug. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem életkorfüggő ez.
2017. aug. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

#4 Sajnos pedig az.

Idősebb korban nem mindenki van olyan szellemi szinten, mint fiatal korában.

Több a gond, több az egyéb dolog, ami elvonja a figyelmed és még sorolhatnám. Főleg akkor ha nem anyanyelvi környzetben vagy.


Ennek ellenére persze meglehet tanulni.

2017. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Életkortól függetlenül a legjobb módszer ha

- kirakja magát az ember célnyelvi környezetbe vadegyedül

- beleszeret egy olyanba, akivel lehetőleg csak a célnyelven tud kommunikálni.

2017. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát...8 év orosz tanulásból nem maradt szinte semmi(akkor még fiatal is voltam)a szlovák tanulásban sem segitett semmit...az csak úgy az utcán rámragadt...mindent meg tudok tanulni, sok szakmám van, minden ami k9rül vesz megértem, elsajátitom, megtanulom....de a nyelvtanulás,...igen talán a szerelem!...na de csak szép sorjában...alapok aztán tankönyv, filmek, zenék,...azt ha kimegyek angol nyelvterületre akkor jöhet a szerelem is....köszi még egyszer... motiváció és kitartás...
2017. aug. 21. 05:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Rendszeresen kell foglalkozni vele, az a lényeg. És a foglalkozni vele nem feltétlen magolást jelent. Inkább mindenféle feladatok megoldását. Nem csak nyelvtanosat, hanem szókincspörgetőst, meg úgy egyáltalán.


Kérdező, már tanulsz egy ideje? Milyen szinten vagy?

2017. aug. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze a feladatmegoldások mellett hagyni kell minél inkább, hogy dőljön ránk a nyelv filmekből, a netről, mindenhonnan, át kell állítani angol nyelvűre a böngészőt, a levelezőt, a mobilt, mindent.
2017. aug. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!