Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » PONS francia vagy Allons-y?

PONS francia vagy Allons-y?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobbban? Tekintve, hogy az egyik 10.000 Ft a másik pedig 4000 Ft.


Cél: 3 hónap alatt elsajátítani a franciát alap fokon

A2 - B1 határáig el szeretnék jutni karácsonyig :)


Csak nem találok semilyen normális tankönyvet? Más ötlet?



2017. aug. 26. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

csak az Allons-y-t ismerem és a France-Euro-Expresst. mindkettőből volt szerencsém tanulni, az Allons-y egy szuper könyv, annak köszönhetem a franciatudásom nagy részét. a másik könyvvel nincsenek jó tapasztalataim, de az Allons-y-t a franciatanáraim is nagyon dicsérték (olyan gimibe jártam, ahol van francia kéttan).


kiegészítésnek az internetet ajánlanám még, van igeragozós oldal (de az igeragozás az Allons-y-ban is szépen benne van), és rengeteg szókincses anyagot és nyelvtani magyarázatot lehet találni pluszban.

2017. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az allons-y ról eddig csak jókat hallottam:) amúgy egyedül fogsz tanulni? Én is most kezdeném
2017. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, egyedül! :)

Picit félek, de remélem sikerülni fog. Maradok az Allons-y -nál akkor, hiszen mindenki dícséri. Meg ahogy látom elég gyorsan halad a könyv, szóval ez illeni fog a tervemhez.

Köszönöm a segítséget! :)

2017. aug. 26. 19:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Angolból már egyébként van egy középfokúm. De most bizonyítani akarok, hogy meg lehet csinálni ezt a franciát is. :)
2017. aug. 26. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Sok sikert:) én is hamarosan fogom elkezdeni
2017. aug. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Allons-y-ből tanulok, ugyanúgy önállóan, az internetet leszámítva segítség nélkül. Most vagyok az első kötet végénél, és nagyon meg vagyok vele elégedve én is. :) Már meg is vettem a 2. könyvet. ;) Ugyan nem 3 hónap alatt vettem végig, hanem kisebb-nagyobb kihagyásokkal 3 év alatt, de most, hogy megvan az angol közép és a német felső, a francia a következő nyelv. Szóval belehúzok én is.

Az első válaszoló írta, hogy van igeragozós oldal. Én ezt használom, enélkül nehezen boldogulnék (habár az Allons-y-ban tényleg jól benne van az igaragozás): leconjugueur.lefigaro.fr

Sok sikert és legfőképp kitartást! :)

2017. aug. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!