Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes negyedszer is elmenni...

Érdemes negyedszer is elmenni angol írásbeli nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

3x voltam eddig. Nem is az utolsó pillanatra hagytam. Tavaly tavasszal meglett a szóbelim, majd tavaly ősszel jártam különtanárhoz és idén januárban voltam először írásbelin. Nem sikerült. Voltam áprilisban is. Arra már rengeteget készültem. Végigcsináltam a szakmai nyelvkönyvek közül mindet ami kell, napi szinten angoloztam. Az sem sikerült. Voltam most októberben. Ma lett eredmény, megint sikertelen. Igazából már belefáradtam, mert akármennyit készülök sosem érem el a minimumot. Januárban emiatt nem is fogok diplomát kapni. Kezdem úgy érezni hogy hagyni kéne a francba.

Érdemes ezt még erőltetni? Teljesen el vagyok keseredve. A vizsgadíj is így olyan mintha kidobnám az ablakon.

Valakinek valami hatékony tipp a tanuláshoz? Nekem már semmi ötletem nincs :(

23N



2017. nov. 3. 18:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

"Arra már rengeteget készültem."


Akkor ősszel a különtanárral mit csináltál, ha csak az áprilisira készültél rengeteget?...


"Igazából már belefáradtam, mert akármennyit készülök sosem érem el a minimumot."


Ne a vizsgára készülj, hanem egyszerűen adj magadnak még legalább egy évet, amikor angolul tanulsz. Nem a vizsga miatt, hanem azért, hogy egyre többet, egyre biztosabban tudj.


"Januárban emiatt nem is fogok diplomát kapni."


Akkor kapsz egy kicsit később, nem baj!


"Kezdem úgy érezni hogy hagyni kéne a francba. Érdemes ezt még erőltetni?"


Ha van valami részképességzavarod (diszlexia, -gráfia, stb.), ami miatt olyan nehéz, akkor nézz utána, hogy hogy lehet róla papírt szerezni. Ezt valahogy beszámítják. A részleteket nem tudom, de pl. lehet, hogy kaphatsz plusz időt, vagy ilyesmi könnyítést.

Ha ilyenre nem gyanakszol, akkor ne hagyd a francba, de ne is erőltesd. Csak lazán, türelmesebben, több időt rászánva. Ha a szóbelid elsőre sikerült, egész biztos, hogy az írásbeli is összejön. Szerintem most már egy csomó energiádat elviszi (a tanulástól is meg magán a vizsgán is) az, hogy stresszelsz.


"Az sem vált be hogy nézzek filmeket angolul mert semmit nem értettem belőle soha."


Ne "filmeket" nézz, hanem ugyanazt a filmet (mondjuk fél órásat, nem hosszabbat, pl. valami sorozat egy részét) újra és újra! Egész biztos, hogy egyre többet fogsz érteni belőle, akkor is, ha elsőre úgy érzed, hogy semmit. Különben se igaz, hogy semmit, ha egyszer a szóbelid megvan, hiszen a hallott szöveg értése a szóbeli része, nem? És arról máris papírod van, hogy elég jól értesz szövegeket. Sokszor újranézni valamit azért is jó, mert úgy épülnek be szavak, kifejezések a szókincsedbe. Szóval ne (csak) az legyen a cél, hogy megértsd, hanem az, hogy szinte kívülről tudj belőle néhány mondatos részeket.


"Sajnos szakmai kell nekem és abból csak egy van a városban ahol lakok."


Hát akkor nézz körül másik városban is!


"nincs is irreálisan kevés pontom sehol. A feladatrészekben megvan a minimum amit el kell érnem, de összességében sosincs meg a 60%."


Az azt jelenti, hogy egyszerűen nem tudsz még elég jól angolul. Konkrétan melyik könyvből, milyen szintű könyvből tanultál utoljára azelőtt, hogy elkezdtél volna "a vizsgára készülni"?


"a tanáromnak, aki felkészített, minden diákjának elsőre meglett a nyelvvizsgája"


Akkor nagyon kezdő lehet még. :)))


"készülj a szinted fölé"


Nyilván, ehhez nem is kell tanárnak lenni: mindenki tudja, hogy amikor az ember vizsgázik, akkor izgul, ami miatt eleve gyengébb eredményt ér el, mint laza, otthoni gyakorló helyzetben. Ha 60% kell, akkor akkor érdemes nekifutni, amikor otthon már a kb. 80 is megvan. Akkor nem lesz gond. Én így csináltam, bár nekem nem volt sürgős, neked meg az. De a 70 szerintem akkor is legyen meg otthon.


"a januári nyelvvizsgára nem tudok menni mert pont egyszerre lesz a záróvizsgával"


Ha nem egyszerre lenne, akkor se javasolnám. Az április is túl hamar van, szerintem majd jövő ősszel leghamarabb. Addig csak tanulj! És ne izgulj a diploma miatt. Ha akarsz, munkát anélkül is találsz. Legfeljebb másfélét. Annál jobb lesz: az is arra fog motiválni, hogy összejöjjön végre a nyelvvizsga, hogy a saját szakmádban dolgozhass.


szintén tanár :)

2017. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Szia!

Ősszel is természetesen készültem a különtanárral is. Csak az első bukás után még jobban rákapcsoltam a tanulásra. Tényleg akármilyen fáradt voltam, leveleket írtam, újabb könyvet vettem, és angoloztam. Nincs semmilyen képességzavarom, legalábbis az általános iskola, gimi és egyetem alatt nem derült ki. Abban igazad van,hogy nagyon rástresszeltem már az egészre mert nagyon szerettem volna a diplomát. Persze hogy szeretnék dolgozni, így viszont érettségivel kezdhetek neki az álláskeresésnek mert szakmám nincsen :( Igazad van mindenben. Nagyon hasznos dolgokat írtál! Megfogadom a tanácsaidat mindenképpen!

Van olyan csoporttársam akinek ötödszörre nem sikerült megint :( Pont ma írt nekem az eredményről. Lehet érdemesebb lenne tényleg megnézni egy másik nyelvvizsgát nekem is. Ment a zöld!

2017. nov. 4. 09:46
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

Érdemes. Sőt 5x és 6x is.

Szóval addig kell nyomni amíg nem jön össze.

2017. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
Ha sorban jelentkezel a vizsgákra, és nem állsz meg ténylegesen nyelvet tanulni (nem vizsgára készülni), akkor tavaszra neked is meglesz az 5. bukott írásbeli.
2017. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
70%-os! Az első válaszodnál is felfogtam már! Nem kell a további rosszindulatod köszi!
2017. nov. 4. 13:33
 16/24 anonim ***** válasza:
62%

Akik azt tanácsolják hogy ne menjen többet nyelvvizsgázni, azok szerint hogy fogja kikapni a diplomát?

Leírta világosan hogy készül a vizsgára nem is keveset, nem hobbiból jár el vizsgázgatni nulla tanulással.

Akik meg biztatják és tanácsokat adnak, azok le vannak pontozva. Érdekes ez a rosszindulat.

2017. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%

"Akik azt tanácsolják hogy ne menjen többet nyelvvizsgázni"


Ki tanácsolta ezt?

2017. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%

A kettes válaszoló tanácsolta azt hogy elhiheti a kérdező hogy nem tud angolul, és ne próbálkozzon tovább.

Sajnos én is csúsztam a diplomával a nyelvvizsga miatt, és iszonyú rossz érzés meg stressz az egész. de egyesek nem értik meg.

2017. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
46%
Nem, nem azt tanácsoltam, hogy ne vizsgázzon le soha. Azt tanácsoltam, hogy ELŐBB tanuljon meg angolul, AZTÁN menjen vizsgázni. Most nem tud angolul, tehát hiába jár vizsgázni drága pénzért párhavonta, nem lesz papírja.
2017. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
48%
Mivel tanult rá és sürgeti az idő is gondolom próbálkozott hogy hátha meglesz. Annál jobb,mintha meg sem próbálta volna.
2017. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!