Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy spanyol nyelvet...

Olasz vagy spanyol nyelvet éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés

Jövőre egyetemre megyek, tervezek egy nyelvet elkezdeni tanulni. Ha úgy alakul az élet ki lehessen menni. Mivel mediterránabb országban gondolkodom, ezért a Spanyol vagy az Olasz után érdeklődöm.


Olvastam hogy a két nyelv 82%-ban ugyan az, szóval végül is nincs különbség. Spanyolt úgy tudom többen beszélik világszinten lévén az összes régi spanyol gyarmaton az a hivatalos nyelv, ellenben az Olasz európai szinten fontosabb, lévén egy nagyobb ország (népességre). Magyaroknak is fontosabb kapcsolata van az Olaszokkal, és ahogy láttam munkáltatók rakás olasz tudással rendelkező embert keresnek itthon is, szóval hazánkban is sokat érhet.


Nektek mi a véleményetek?


2017. nov. 28. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Én azon gondolkodom, érdemes-e téged, aki csak a pénzre hajt, és akinek a magyarral is még mindig vannak elég komoly gondjai, egyetemre járatni az adófizetők pénzén, vagy érdemesebb-e inkább eltanácsolni külföldre. Azt hiszem, az utóbbi...
2017. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi az igen értelmes választ. :D
2017. nov. 28. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét nyelvet beszélem és az olaszt sokkal jobban tudtam hasznosítani Magyarországon. A két ország között sokkal szorosabb a gazdasági, kulturális és a turisztikai kapcsolat is. Mármint Magyarország és Olaszország között.
2017. nov. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3 egyet értek!
2017. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!