Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz két nyelvet...

Mennyire nehéz két nyelvet egyszerre tanulni?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban is kötelező volt a két nyelv, ugyanakkor az egyiket (német) már általános iskola első osztályától kezdve tanultam, így abból már azért volt egy alapom és így nem volt olyan bonyolult, a másik nyelvvel (angol, amit gimiben kezdtem) is tudtam foglalkozni. Nyelvszakra szeretnék menni egyetemre és arra gondoltam, hogy két új nyelvet választanék, amik nagyon tetszenek. Nem szükséges az előzetes nyelvtudás, ugyanakkor az egyiket már nemsokára el is kezdem tanulni, hogy azért legyen róla némi fogalmam, de még így is aggódok, hogy ez így nehéz lesz és nem tudom, hogy menni fog-e.
2018. jan. 7. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettővel ismerkedj meg előre, mert felelőtlenség belevágni egy egyetembe úgy, hogy esetleg akkor derül ki, hogy nem tetszik meg nem megy neked az az idegen nyelv. Melyik nyelvekről van szó? Azonos szinten kettőt nem szerencsés, mert keveredik, hacsak nem valami tök más nyelvcsalád.
2018. jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyik két nyelv lenne?
2018. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Két nyelvet teljesen nulláról egyszerre kezdeni nagyon nehéz, a szókincset valószínűleg keverni fogod, ami nagyon vicces is tud lenni...
2018. jan. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Orosz és töröK. Abból biztosan nem lesz probléma, hogy nem tetszik vagy ilyesmi, mert nem véletlenül választottam ezeket, de az lehetséges, hogy egyszerre túl nehéz lesz. Bár mások is csinálják így, úgyhogy biztos nem lehetetlen. Törökül elkezdek előre tanulni, viszont oroszul max. itthon tudnék egyedül és annak nem tudom, hogy mennyi értelme lenne. Eddig mindenki azt mondta, hogy felesleges mert úgyis mindent a legelején kezdünk.
2018. jan. 8. 09:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően nem nehéz, de ez persze egyéntől is függ.
2018. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is 2 új nyelvet tanulok nyelvszakon, és nem könnyű. Akkor vágj bele, ha nagyon jó a nyelvérzéked és mindkettővel tudsz elég időt foglalkozni.
2018. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy váltott napokon tanultam őket (tehát nem azonnal a kettőt egymás után). Én sosem kevertem őket. Amúgy a török meg az orosz szerintem eléggé különböző ahhoz, hogy ne keverd össze őket. (Én angolt és németet, később olaszt és románt tanultam egyszerre, sokan keverik őket, ha együtt tanulják őket, mert azonos nyelvcsaládba tartoznak, és vannak hasonlóságok.)
2018. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!