Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanár, de mégis mennyi...

Angol tanár, de mégis mennyi az annyi?

Figyelt kérdés

Azt mondanám, hogy egy viszonylag erős olvasott illetve hallott szövegértési szinten állok.

Azonban szövegalkotâs és beszéd terén a béka feneke alatt érzem magam.

Félek megszólalni.

Persze ezt pontosan egy tanár tudná megmondani, hogy mennyi is az annyi, de itt jön a lényeg.


Min. heti hány alkalom kellene a tanárnál ha 1,5 év múlva az álláshirdetésekben közkedvelt "magabiztos nyelvtudást" szeretném elérni?

Egyetemista vagyok, így közben van más elfoglaltságom is na meg azért az ár is fontos.

Heti 3-4 óra szerintem alsó hangon lenne 5-6 ezer Ft... Ami lényegében időben nem olyan sok.



2018. ápr. 7. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Angol tanár kell vagy angoltanár?
2018. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Angoltanár. (Ilyen az ha telefonról írunk ki valamit)

Így visszaolvasva az 5-6e Ft-om is csúnyán alulbecsült ár.

2018. ápr. 7. 21:25
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem angoltanár kellene, hanem angol nyelvü ismeretség, aki lehetöleg nem ért magyarul.
2018. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Talán nehezebb volna találni, mint angol tanárt.

Az "ismerettség" biztos nem akarna azzal időt tölteni, hogy javítja a hibáimat, leveleket/esszéket javít a következő találkozásra, stb.

2018. ápr. 7. 21:36
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem, hanem föleg beszélgettek, mert a "magabiztos nyelvtudást" csak szóban tudod megszerezni.


Amit te gondolsz, hogy írásban kommunikáltok, meg "kijavít" ezt-azt, az nem alkalmas arra, hogy megtanulj beszélni!


Beszédkészséget csak úgy lehet megszerezni, ha beszélsz és nem írsz!


Egy anyanyelvi kontaktus sokkal többet ér, mert ha megbeszélitek, hogy neked a nyelvhasználat a fontos, akkor a szóbeli hibáidat ki tudja menet közben javítani, és ez az, ami számít.

Nekem aki így segített - nem angol, más nyelv, de ebben az esetben léynegtelen -, az úgy tette, hogy ha egy mondatot rosszul mondtam, akkor egyszerüen elmondta helyesen, mielött válaszolt volna. Így a rossz formát azonnal felülírta bennem a jó változat és sokkal többet ért, mint bármilyen magyarázat.

2018. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem, hanem föleg beszélgettek, mert a "magabiztos nyelvtudást" csak szóban tudod megszerezni.


Amit te gondolsz, hogy írásban kommunikáltok, meg "kijavít" ezt-azt, az nem alkalmas arra, hogy megtanulj beszélni!


Beszédkészséget csak úgy lehet megszerezni, ha beszélsz és nem írsz!


Egy anyanyelvi kontaktus sokkal többet ér, mert ha megbeszélitek, hogy neked a nyelvhasználat a fontos, akkor a szóbeli hibáidat ki tudja menet közben javítani, és ez az, ami számít.

Nekem aki így segített - nem angol, más nyelv, de ebben az esetben lényegtelen -, az úgy tette, hogy ha egy mondatot rosszul mondtam, akkor egyszerüen elmondta helyesen, mielött válaszolt volna. Így a rossz formát azonnal felülírta bennem a jó változat és sokkal többet ért, mint bármilyen magyarázat.

2018. ápr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthető voltam, illetve nem írtam le mindent, azonban én egy nyelvtanári órát nem úgy képzelek el, hogy ott oldom meg a feladatokat és azzal megy el az idő.

Azért ahhoz, túl drága volna.


Ahogy elvárnám:

Felméri a képességeimet és az alapján készít egy tervet, figyelembe véve, hogy mit szeretnék és mi reális.

Ezután az órákon elmondja az adott nyelvtani rész okosságát (röviden), és elkezdünk beszélgetni.

A beszéd közben folyamatosan javít, ahol hibázom.

(Ezt értettem azalatt, hogy javítja a hibáimat)

Illetve ötleteket-tippeket ad.

Majd a végén az időnknek feladja a házit, pl.: x levél/esszé, 5-10 oldal házi, mondatok tanulása.


Majd a következő órán elveszi a beadandókat, megint egy kicsi elmélet, megint beszéd, megint házi.


Következő alkalomkor kikapom a javított dolgokat elmondja a hibákat/mire kell jobban figyelni, majd megy tovább ez a körforgás.


Mármint én egy nyelvtanártól ezt várnám el. :)

2018. ápr. 7. 22:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet így megmondani, hogy mennyi alkalom kellene, ahhoz először fel kell mérni a tudásodat és mérlegelni kell a célokat. Het 4 órát 6ezerért nem fogsz magántanárnál kapni, heti 2-t fogsz (leaglábbis én ennyit kérnék). Ha egyetemista vagy, akkor az egyetemeden is biztos tartanak nyelvórákat ingyen, nézz be rájuk, hátha bejön, mehettek többen is, úgy mégjobb buli. Ezen kívül a nyelviskolák olcsóbbak sokkal, mint a magántanár, azokat is nézd meg.
2018. ápr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Ja és amúgy arra ne számíts, hogy ki fogja javítani az összes hibádat beszédben, annak nincs semmi értelme. Javulni fognak a hibáid, ahogy haladtok, bízd a tanárra, hogy hogyan éritek ezt el, ha jól csinálja, érezni fogod. De természetesen mondd el neki az igényeidet, a többi elválik az órán.
2018. ápr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, az árat alábecsültem. Jó lesz az min. 10e Ft-nak is. Bár a neten inkább 3e/óra van túlnyomó részben.


Azért szeretnék először tanárral kezdeni, mivel kiakarom küszöbölni azt a hibát, ami végig kísért az életemen, hogy ott vagyok egy csapatban és inkább hagyom a többieket érvényesülni, parázok a saját tudásom miatt, ezért egy kuka vagyok.

Sokkal jobbnak látom kezdéskor, hogy a tanár csak velem foglalkozik, így az idő maximálisan rám korlátozódik.

Akkor már nem tudom elsunnyogni a dolgot, hogy "jaj a másik majd úgyis beszél"


Egyetemi órákat próbáltam, de ott is azt tapasztaltam, mint a sima középiskolai órákon.

A tanár mondja, nem mindenkit egységesen kérdez, nincs idő csak egy személyre, ha valaki meg jobb akkor sokszor elviszi az egész órát.

Ő fejlődik én meg csak hallgatok.


Persze nem arra számoltam, hogy az összes hibámat kijavítja, csak az olyanokat, amik tényleg nagyon rosszak és megakadályozzák az értést.


Nem az a célom, hogy anyanyelvi szinten beszéljek, igazából nekem a nyelv csak egy eszközként kellene, (megértessem magam és megértsenek) a bizonyos "magabiztos nyelvtudás" szinten, mivel a jövőbeli munkámhoz szükség van arra is, ha jó pozíciókat szeretnék.

2018. ápr. 7. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!