Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan rangsorolnátok a...

Hogyan rangsorolnátok a következő nyelveket fontosság/hasznosság szempontjából? Melyiket sajátítanátok el, ha nyelvtanulásra kerülne sor? Angol Német Francia Spanyol Orosz Arab Kínai, esetleg japán

Figyelt kérdés

Nemrégiben egy weboldalon ezeket titulálták a legkeresettebb és leghasznosabb nyelveknek.


Ti melyik mellett döntenétek? Ha igen/nem, miért?


Jómagam C1-es szinten beszélem az angolt, egy kicsit tudok franciául is (gimnáziumi évek alatt tanultam, heti 3 órában, később szeretném feltornázni egy középfokú szintre), de vonz az orosz, illetve a brazíliai portugál is.



2018. jún. 3. 15:49
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ! :)
2018. jún. 6. 10:15
 12/41 anonim ***** válasza:
13%

#10


És a világ kőolajkészlete a túlnyomó részt arab nyelvterületen van, de sebaj... :D arról nem is beszélve, hogy a nagy bevándorlási hullám után mennyire megnő a szükséglet pl. az arab tolmácsok iránt. A spanyol világnyelv, de semmi hasznát nem veszed, ha nem mész Amerikába (az USA-ban is a bevándorlás miatt lett első idegen nyelv a spanyol). Kicsit gondolkodj már, mielőtt hülyeségeket beszélsz.

2018. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
28%

#12 (#10-es vagyok)

Ez azért ennél sokkal bonyolultabb dolog, minthogy van olajuk, ezért jobb tanulnunk a nyelvet :D. Venezuelának van a legtöbb olaja a világon, mégis 10 000 km-re vannak tőlünk, polgárháború szélén van az ország és az egyik fő oka az olaj annak, hogy hol tart most. Tanuljak Venezuelait is?


Attól még, hogy az arab országokban van egy két ember aki meggazdagodott az olajon, a GDP-jük sehol nincs a gazdagabb európai országokhoz képest, sőt még a GDP/fő-jük is kissebb. Nagyjából az összes arabul beszélő ország együtt adja ki egy németország GDP-jét. Így egyértelmű, hogy a gazdagságuk is csak "viszonylag" gazdag. És akkor még ott nem is tartunk, hogy mit akarnál kezdeni az olajukkal, miután megtanul valaki arabul. Nyilván el lehet jól helyezkedni egy jó nyelvtudással, de ez minden nyelvnél így van, az arab nem kecsegtet kiemelkedő lehetőségekkel egy magyar ember számára.


Az olajra visszatérve pedig a világon egyre inkább trend a környezetvédelem és ezzel együtt a megújuló energiaforrások minél nagyobb kiaknázása. Szilícium völgyben már azon gondolkodnak hogy lehetne teljesen átállni erre. Az olaj pont hogy veszteni fog az értékéből 20-30 éven bellül, nemhogy belefektess, és az olajuk miatt tanulj :)

2018. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
23%

#13


Mert a spanyol az aztán "kecsegtet" :D Arra nem válaszoltál, hogy miért érné meg jobban pl. spanyolt tanulni, mint arabot, mikor itt szinte nincsenek is spanyol ajkúak. A bevándorlás miatt Amerikában fontos a spanyol. Európában nem spanyol ajkúak a bevándorlók.

2018. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
17%
és ne, ne tanulj "venezuelait" ... ott spanyolul beszélnek... :'DDD Ha ennyire nem vagy képben semmivel, legalább ne hordanál össze ennyi hülyeséget.
2018. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
60%

Uhh azért ez a mindenbe próbálok belekötni, amibe csak bele lehet, mert a másik nem ért egyet, ez már tényleg a legalja :D

Igen, tisztában vagyok vele, hogy Venezuelában, és rengeteg más országban az amerikai kontinensen a spanyol különböző dialektusait beszélik. Remélem nem okoztam álmatlan éjszakákat azzal, hogy venezuelainak hívtam (első kommentemben még írtam is, hogy tudok kicsit spanyolul szóval valószínűleg hallottam róla, hogy hol beszélik, ha már foglalkoztam vele lol..)


A spanyolt pusztán azért rakom előrébb amúgy, mert Spanyolország egy európai ország, így egyaránt közelebb is van, és az EU-n keresztül szorosabb kapcsolatot ápolunk vele. A nagy számok törvénye miatt pedig sokkal valószínűbb, hogy hasznát veszi az ember, mint az arabnak. Javaslom ha nem értesz egyet indítványozd az illetékes szerveknél, hogy a középiskolai választható második idegen nyelvek közül vegyék ki a spanyolt és rakják be az arabot helyette :D Majd ott is jól megmondják, hogy neked van igazad, és mennyire hülye volt akivel gyakori kérdéseken leálltál trollkodni.

2018. jún. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
82%
OFF: Hogy őszinte legyek én már azt sem értem, hogy miért lett itt mindenki lepontozva, miközben ez egy olyan kérdés, amire csak szubjektív választ lehet adni. Én azt hittem, hogy ezekre az esetekre van a zöld kéz mellett a kék kéz.
2018. jún. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
38%

Jól van, hát persze. Nem vívok szellemi harcot fegyvertelenekkel.


Egyébként meg a 2-es válaszolóval érték egyet, szerintem is ez a sorrend. Nem középiskolás szintről van szó, a kérdező tolmács akar lenni. Érdemesebb egy ritkább nyelvet választani. Hamarabb lesz Magyarországon szükség arab, orosz, vagy kínai tolmácsra, mint spanyolra,és nem is lehet Dunát rekeszteni olyanokkal, akik ezeket a nyelveket folyékonyan beszélik.

2018. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
46%

Angol

Német

Mégjobb angol

Mégjobb német

Francia

Arab, kínai, japán, orosz stb.

2018. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
47%

Nem akarok negatívnak tűnni, de felsőfokon beszélek angolul és németül is, és nem is ilyen egyetemre járok.


Sosem értettem hogy anglisztika/germanisztika szakkal mivel lesz valaki előrébb amikor ezeket a készségeket alapból megszerzik a kompetensebb emberek. (azaz akik cégvezetők, kapcsolattartók stb, azaz akik igénybe vennének egy tolmácsot egyáltalán.....)


Remélem találsz munkát, de nem tartom valószínűnek.

2018. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!