Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan rangsorolnátok a...

Hogyan rangsorolnátok a következő nyelveket fontosság/hasznosság szempontjából? Melyiket sajátítanátok el, ha nyelvtanulásra kerülne sor? Angol Német Francia Spanyol Orosz Arab Kínai, esetleg japán

Figyelt kérdés

Nemrégiben egy weboldalon ezeket titulálták a legkeresettebb és leghasznosabb nyelveknek.


Ti melyik mellett döntenétek? Ha igen/nem, miért?


Jómagam C1-es szinten beszélem az angolt, egy kicsit tudok franciául is (gimnáziumi évek alatt tanultam, heti 3 órában, később szeretném feltornázni egy középfokú szintre), de vonz az orosz, illetve a brazíliai portugál is.



2018. jún. 3. 15:49
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2018. szept. 1. 10:32
 32/41 anonim ***** válasza:
17%
At your disposal, Sir:-).
2018. szept. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
84%

"Sosem értettem hogy anglisztika/germanisztika szakkal mivel lesz valaki előrébb amikor ezeket a készségeket alapból megszerzik a kompetensebb emberek."

Azért van előrébb, mert az anglisztika/germanisztika nem készségek, hanem olyan szakok, amik sokkal többről szólnak, mint a puszta nyelvtanulás. Lásd: irodalom, történelem, kultúra, nyelvészet, stb.

2018. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
89%
28-asnak miért gondolja mindenki, hogy az oroszok nem tudnak anglul? Az értelmesebb réteg tud, én is szoktam angolul beszélgetni velük. Olyan kb.6-8 emberrel beszélgetek és abból 1 ír folyamatosan oroszul, de ő is csak azért mert oroszul tanulok és, hogy gyakoroljak, nem mintha nagyon tudnám...
2018. nov. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 13. 07:54
 36/41 anonim ***** válasza:
90%

Úgy tudom, fordítói mesterképzésen nem mindegyik nyelvet lehet választani az angol mellé, legalább is a mi egyetemünkön úgy volt, a német meg a francia úgy emlékszem, biztosan benne volt, talán az orosz is, de arra nem vennék mérget.


Az angol manapság már mindenképp kell, eléggé a fontos, a többi meg tényleg attól függ, hogy te melyik nyelvet tudod hasznosítani, milyen piacon szeretnél elhelyezkedni, hova szeretnél utazni, ha esetleg olyan munkád lesz, ami sok utazással jár, akkor melyik országokat vállalnád be, stb.


Mondjuk a németet elég sokan beszélik az angol mellett, szóval ott ilyen szempontból nagyobb a verseny, de bár van kereslet a ritkább nyelvekre is (arab, japán, stb.), ezekkel kevesebb álláslehetőséget szoktak meghirdetni, úgyhogy mindkettőnek van előnye és hátránya is.


Ha franciát vagy spanyolt tanulsz, akkor több hasonló nyelvet is meg fogsz tudni könnyen tanulni később (portugál, olasz), az orosz után meg a többi szláv nyelv lesz könnyebb (szerb, szlovén, stb.) Ha komolyan foglalkozol egy nyelvvel, meg akár anyanyelvi beszélőkkel fogsz majd együtt dolgozni, akkor az adott ország kultúráját is illik jobban ismerni, úgyhogy ez is szempont lehet, hogy téged melyik érdekel a leginkább.


Nálam igazából személyes okok döntöttek, először brazíliai portugált tanultam, most meg oroszt, mert megismertem 1-1 embert, akiknek ez volt az anyanyelve, és a magánéletemben fontosak voltak, az ilyen dolgokat viszont így konkrétan nem láthatod előre, először én is angolt tanultam.

2019. jan. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ! :)


Debrecenben tanulok. Az itteni egyetemen az angol mellé lehet németet, franciát, olaszt, hollandot, illetve oroszt párosítani.

2019. jan. 7. 08:02
 38/41 anonim ***** válasza:
55%

Sehogy nem rangsorolnám, mert nem lehet. Nem is értettem sosem az ilyen kérdéseket. Nincs 2 egyforma ember, akire rá lehetne húzni ugyanazt a sémát vagyis: más lesz a rangsor az én és más a te esetedben. Az sem elég információ, hogy milyen területen dolgozol. Pl bátyám gazdasági szektorban van, a munkahelyén használt nyelv az angol, amiatt is alkalmazták, mert jól beszél angolul. Néhány hónap után kezdett el olaszul tanulni, mivel zömmel olaszokkal üzletelt végül... akkor most az olasz fontos nyelv? Neki igen, de annak, aki az oroszokkal, arabokkal dolgozik együtt ugyanannál a cégnél (!) már nem annyira.

Vagy a nyugati határ mentén dolgozol, mint fogorvos. Zömmel német ajkú pácienseid vannak. Mi lesz a legfontosabb nyelv? Persze a német. Szintén fogorvosi munkát végzel, azonban a keleti határnál. Odáig már nem nagyon mennek el az osztrákok, de oroszok, ukránok vannak szép számmal. Vagyis ebben a szituációban a némettel nem sokra mész, az orosszal viszont igen.


Nem tudom elhinni, hogy bárki fel tudna állítani egy ilyen rangsort. Ez pusztán statisztikai eredmény lehet, nyilván az alapján, hogy globálisan mely nyelvek lehetnek a leghasznosabbak/melyeket beszélik az embereket a leggyakrabban.

Summa summarum: számomra ez lenne a legmegfelelőbb rangsor: angol, német, orosz, (olasz),(szerb),(horvát), francia, arab, kínai, spanyol. Amit zárójelbe tettem, az azért történt, mert te nem említetted őket, de az én munkám, lakóhelyem stb stb-m szempontjából többre megyek egy olasszal, mint egy spanyollal.

2019. máj. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Én angolul és franciául tudok, gazdasági szakfordító szeretnék lenni. Az orosz, német egyaránt vonz. :)
2019. máj. 31. 17:33
 40/41 anonim ***** válasza:
Kezd el tanulni az összeset, ami érdekel, aztán egyszercsak úgyse bírod majd tovább, ezért egyik-másik elkezd lemorzsolódni, és marad, amibe tényleg szívesen fekteted az energiát - na speciel a te esetedben pont ezek lesznek a leghasznosabbak.
2019. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!