Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan rangsorolnátok a...

Hogyan rangsorolnátok a következő nyelveket fontosság/hasznosság szempontjából? Melyiket sajátítanátok el, ha nyelvtanulásra kerülne sor? Angol Német Francia Spanyol Orosz Arab Kínai, esetleg japán

Figyelt kérdés

Nemrégiben egy weboldalon ezeket titulálták a legkeresettebb és leghasznosabb nyelveknek.


Ti melyik mellett döntenétek? Ha igen/nem, miért?


Jómagam C1-es szinten beszélem az angolt, egy kicsit tudok franciául is (gimnáziumi évek alatt tanultam, heti 3 órában, később szeretném feltornázni egy középfokú szintre), de vonz az orosz, illetve a brazíliai portugál is.



2018. jún. 3. 15:49
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:
47%

Szerintem:

1.Angol, mert világnyelv.

2.Német, sokan tudják, bár én nem szívesen tanulnám, de csak azért mert nem tetszik.

3.Orosz(a kedvencem), Oroszország hatalmas, sok lakossal és mostanába egyre népszerűbb a nyelv. (elméletileg)

4.Spanyol, sok helyen beszélik (Argentína, Mexikó, Spanyolország,...)

5.Francia, nem tudom. Én az iskolába az angol mellett fogom tanulni (de csak azért mert kevesen jelentkeztek oroszra)

6-7. Kínai, Japán

8.Arab

Az utolsó 3-ról nem tudok semmit...

2018. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. júl. 12. 19:59
 23/41 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ a világ melyik részén élsz, milyen szakmád/képesítésed/diplomád van. Ha ezeket nem tudjuk akkor nehéz megmondani és csak nagyon általánosságban lehet ilyenekről beszélni. Példának okáért lehet mondani hogy az angol világnyelv és egyértelműen az az első, de közel sincs így. Nézd csak meg a mi helyzetünket, itt Magyarországon mindenki az angolt nyomatja de ha külföldre szeretne menni élni/dolgozni, mi éri meg a legjobban itt Közép-Európában ? Egyértelműen Németország , és biztosan merem állítani hogy Németországban sokkalta többre mész a némettel mint az angollal ( de persze ez is sok más paramétertől függhet ).


Célok/lakhely/képzettség <-- ezek határozzák meg a számodra leghasznosabb nyelvet

2018. júl. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. júl. 29. 07:41
 25/41 anonim ***** válasza:
79%
Milyen szakterületen? Ki a nyelvtanuló? Milyen az élethelyzete? Mi az anyanyelve? Ez a kérdés így általánosságban csacskaság, mert nincs rá általános, csak személyes (azaz szubjektív) válasz.
2018. aug. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
7%
Amúgy a népek és a nyelvek megnevezéseit a magyarban kis kezdőbetűvel írjuk.
2018. aug. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Mondjuk gazdasági/marketinges, informatikai, vagy műszaki szakterületen. Azt mondják, ezen szakterületek szókincseit érdemes felszedni.
2018. szept. 1. 07:55
 28/41 anonim ***** válasza:
13%
Én csak a jogi szakterületet ismerem, de ott is jogáganként változik. Javasolom a következőket. Először is, mi nagyon Európa centrikusak vagyunk. Ázsiából, Afrikából nézve nagyon más a világ. De ha azt nézed csak, hogy hol nem tudnak igazán angolul (német, francia, japán, gazdag arabus tud), akkor igazán a kínai és az orosz marad, bizonyos tekintetben a spanyol (de ott is talán csak a kevésbé kvalifikált, USA-ba bevándorolt húsz-év-után-is-öt-szót-tudok-takarító-Consuella típusra igaz, bár abból rengeteg van).
2018. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
24%

Bár jobban átgondolva, a spanyol az USA-ban azért az amcsik számára tkp. első idegen nyelv, szóval a spanyolnak van helye:


1.Angol nyelv

2.Kínai nyelv

3.Orosz nyelv

(4.Esetleg spanyol nyelv)


Viszont ha a műveltségi igényt veszem, egy európainak illene a francia és német kultúrát is ismerni az angolszász mellett. Valójában keveseknek probléma ez, szerintem négy idegen nyelvnél többet nem lehet gondozni naprakészen, magas szinten, ami ezen túl van, valahol szélhámosság.

2018. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
28%
Nyilván ez egy általános és elméleti séma, motiváltság nélkül nem érdemes nekivágni (tehát szeretni kell az adott népet/kultúrát, és nemcsak a "deénsokatakarokkeresniblablabla" legyen az érv). A szaknyelvek tekintetében a fontossági lista módosulhat, sok minden angolszász alapú (sajnos).
2018. szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!