Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Heti 14-15óra otthoni nyelvtan...

Heti 14-15óra otthoni nyelvtanulással pár hónap alatt mit lehet elérni?

Figyelt kérdés
Ukránt kezdtem el tanulni,ami nagyon tetszik.
2018. júl. 5. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Szóval kicsit több, mint napi 2 óra tanulással? Pár hónap alatt szerintem nem sok mindent, de ehhez idő kell, nem értem miért akar mindenki fél év alatt középfokot.
2018. júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából tetszik egy srác ezért kérdeztem....
2018. júl. 5. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért akar mindeni fél év alatt, mert ebben az országban a papír számít. Megnézném én azt, hogy milyen sebességgel, kiejtéssel ír és beszél, milyen az értőhallása, annak aki fél év alatt a nulláról középfokra felhozza magát.

Gyanítom hogy szart sem ért és fél perc mire össze rak egy értelmes mondatot... Az kevés, hogy érted a tanárt, meg a vizsgáztatót... kint más nyelvet beszélnek.


Én mindig azt, mondtam, hogy nem a nyelvtan bonyolult, a szavakat sem nehéz megtanulni. Az a nehéz és időigényes, amíg a használatuk reflexszerűvé válik, amíg eléred a spontaneitás szintjét és nem azon kell gondolkodnod, hogy "alany ige tárgy többi mondatrész"...


Egyébként sok sikert kívánok, én mindig azt mondtam, hogy a céljainkat és azt amiben hiszünk soha nem szabad feladnunk. Viszont az is nagy igazság, hogy aki irreális célokat tűz ki maga elé az csalódni fog.


Egy viszonylag jó alapot össze lehet hozni, de nem többet. Azt pedig előre bocsájtom, hogy a napi két óra intenzív nyelvtanulásnak, pláne ha az alapoktól kezded, semmi értelme nincsen. :)

2018. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Mondjuk nem tűztem ki irreális célt,pusztán erdekelt.Nyilvàn nem hiszek a fél év alatt megtanulok egy nyelvet mesékben,de szerintem napi két óra a semminél több,a módszeren is sok múlik,lehet tanulni 6óràkat aki nem dolgozik,de kérdés mennyire hatékonyan.
2018. júl. 6. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


A napi két óra sok, nem pedig kevés. Sokszor kell keveset tanulni, azt a keveset pedig sokat kell használni. Annak nincsen értelme, hogy két órán keresztül nézegeted a nyelvtant meg tanulod a szavakat. Ezt magolásnak hívják, töri érettségi előtt tökéletes, de ha beszélni akarsz egy nyelvet a magolásnak nincsen értelme.


Sokszor keveset :D

2018. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi,ugyanezen a véleményen vagyok.szétbontva jön ki a 2óra és így sokkal hatékonyabbnak is érzem.
2018. júl. 6. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!