Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy érhetek el egy magas...

Hogy érhetek el egy magas szintű angol tudást?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy középszintű tudással rendelkezem, de az is elég hiányos. Mindössze rámragadt a nyelv, tanulni nem tanultam. Csak jön magától, több-kevesebb hibával.


A célom az lenne, hogy a lehető legjobban megtanuljak angolul, később (kevesebb mint egy éven belül) pedig egy emelt angol érettségit is le akarok tenni. (most a középszintű érettségi megy 4-es, 5-ös szinten)


A szövegértésem jó, a nyelvtanom nulla, a hallott szövegértésem szintén jó. A borzalmas nyelvtanom ellenére a nyelvhelyességi feladatok többségét jól oldom meg.


Mivel nálam sok minden magától értetődő a nyelvben és csak úgy jön minden, ezért nem tudom hogyan álljak neki tanulni. Kéne egy könyv, ami az elejétől a végéig átrág mindent.


Jelenleg közép- és emeltszintű érettségiket oldok meg, angolul nézek sorozatokat (Hannibal, Sherlock, stb...), olvasok angol híreket, hallgatom a rádiót. Néha angol könyveket is olvasgatok, de nem tudom mivel lehetne emelni a mostani hiányos, de mégis középszintű nyelvtudásomat.


2018. júl. 29. 07:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia :)

A leírtak alapján jó nyelvérzékkel rendelkezel, ami nagyon hasznos. A sorozat nézés nagyon hasznos. De ahogy látom a nyelvtannal van gondod, ami elég fontos emelt érettségin. Szerintem olvass szépirodalmi angol műveket, illetve vegyél angol nyelvkönyveket, amik kifejezetten a nyelvtannal foglalkoznak. Például Murphy English Grammar in use könyve hasznos lehet (több könyv van különböző szinteken), 1000 questions 1000 answers könyv hasznos a szóbeli témákorok és a szókincs fejlesztés mellett. De ha szétnézel a Lexika könyvkiado oldalán, ott is találsz majd számos angol nyelvvkönyvet :)

2018. júl. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért kérdés, mit óhajtanál érteni magas szintű nyelvtudás alatt. Mert az itt

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

látható szöveg pontos visszaadásához ugyan nézheted a sorozatokat az 'add ide a sót! Nem kérem a gyufát' szókincs variációval.


A szövegértést hogyan ellenőrizted? Már csak arra gondolva, mikor kaptam egy német levelet, egy oldal volt kézírással, s mivel egy szót sem tudok németül, átvittem a szomszéd nénihez, aki a hírek szerint jól tudott.Nézte egy darabi, aztán elvesztettem a türelmemet, és ösztökéltem, hogy: Nos? érthető? Igen. Mit írnak? Valami fotóról van szó benne. :D


Vagy egy másik oldalról közelítve, ennél a kérdésnél

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

találomra választottam egy National Geographic-et, és kiírtam a cikkek első mondatait. Van ilyen a sorozatokban? Bár Conan Doyle szépen beszél, de szerintem abból semmit nem importáltak a Sherlockba.


A nyelvtani témakörök, hát, Murphy valóban jó (van több is olyan jó), de még ezer más finomság van, amiket kevesen rendszereznek, én, ha szeretnék megerősítést kapni valamire, akkor sokszor járok úgy, hogy hat forrást is végignézek, egyikben esetleg benne van. :) Mint például, hogy mit jelent a Who are you? helyett a Who might you be? Ezekre szerintem jó módszer minél többet olvasni !és! fennakadni az ismeretlen megoldásokon, aztán tisztázni ezeket.

2018. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!