Német vagy angol?

Figyelt kérdés
Sajnos nyelvérzékem elég béna, szerintem mindkettőből kb A2 szinten vagyok.. Most megyek egyetemre, mérnöki szakra és valamelyik nyelvre rákéne feküdni. Kettő biztos nem menne, egyiket szeretném 4 év alatt feltornázni B2-re. Ha mondtok nyelvet, akkor mellé mondhatnátok esetleg könyveket, tanulási módszereket.

2018. aug. 26. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő nyelv fontos, de az angol fontosabb, az a világnyelv, anélkül már nehezen fogsz boldogulni. Először feküdj rá az angolra és ha megvan, jöhet a német.


Tankönyvek terén nekem az Oxford English file vagy New english file vált be.

Nézz sok filmet, videót angolul, először magyar felirattal, majd angollal. Hallgass sok zenét, angol nyelvűt, fordítsd le őket, ez kifejezetten jól jöhet, ha szereted a zenét.

Illetve én az 5 perc angol weboldalt és újságokat is tudom ajánlani, de az leginkább azoknak való, akik alapfokon vannak legalább, de vannak kezdő feladatok, leckék is.

2018. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia köszi, és angolnál a kiejtés megtanulására van ötleted? mert sajna sokszor már avval is gondjaim vannak.. Filmet, zenét hallgatok sokat, sorozatokat magyar felirattal rendszeresen nézek.
2018. aug. 26. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp angol, sokkal könnyebben tanulható, plusz a munkahelyeken is ezt kérik. Első már nagyjából leírta a dolgokat. Egyetemen vehetsz fel angol órákat, BME-n pl van ingyenes is, ha oda fogsz járni. Sorozatoknál érdemes lenne minél előbb angol feliratra váltani, az elég nagy löketet tud adni. Persze eleinte macerás mindig kikeresni a szavakat, de egyre jobban fog menni. Mérnökként sajnos egy szakmai nyelvvizsgát is tenned kell majd, úgyhogy a szakod nyelvezetével is ismerkedj. Ha pedig szórakozni is szeretnél, ajánlom a 9gag-et, onnan is sokat tanulhatsz.


Itt rákereshetsz minden szó kiejtésére: [link]

2018. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ne nézzed, ne hallgasd, hanem gyakorold. :)

Azzal sokkal több mindent érsz el. Én voltam New York-ban nyaralni 15 hónapot, és ott rengeteget használtam a nyelvet, egyébként sehol máshol nem használtam, csak suliba. Az első hétben nagyon szar volt a kiejtésem, sokszor el is kellett ismételnem a mondandómat. A második hétre már egy kicsit "Amerikaibb" lett a kiejtésem. :D Ajánlom, hogy sokat gyakorolj! :)

2018. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Előző vagyok, nem hónapot, hanem napot* :D
2018. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én villamosmérnöknek tanulok, az előző állásbörzén az állások 90%-ánál angol volt az elvárás...ezzel remélem, hogy mindent elárultam. Én németet tanultam, azt most szophatom, rá vagyok kényszerűlve az angol tanulására, közben meg elfelejtem a németet :D 2020-tol az audiba is angol fog kelleni...
2018. aug. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Azt bizony neked kell tudni, hogy mik a további terveid, hol szeretnél majd elhelyezkedni, a szakterületednek milyen országban vannak jobb lehetőségei, nagyobb piaca stb. Mi kívülállók vagyunk, nem ismerünk téged, ezért nem biztos, hogy a megfelelő választ kapod.Mindezen információk hiányában viszont, én inkább az angolt ajánlanám neked, szerintem hasznosabb lesz, illetve számomra könnyebb is.

A kiejtésről: ezt sajnos szinte biztos, hogy csak nyelvi közegben, élő nyelv használatával tudod biztosan megtanulni. Nagyon javaslom, hogy ha csak egy lehetőség van rá, utazz ki az országba (valamelyikbe, bár gondolom inkább a brit angolt szeretnéd elsajátítani, meg közelebb is van) cserediák-program, Erasmus, nyári munka, gazdag nagybácsi...valami. Ezek hiányában segíthet az is, ha keresel egy sype-beszélgetőpartert, azzal is szokni fogod a nyelv HASZNÁLATÁT, a beszédet.

Illetve filmek, videók.

Semmiképpen se próbálj száraz nyelvtani táblázatokkal szenvedni, hidd el, időpocsékolás, helyette sokkal jobb megoldásom van: beszélj!

Alkoss mondatokat, használd fel valamire a tudásod. Hidd el, hogy ez az igazi tudomány, szótárból nem lehet megszólalni!

Határozd el mondjuk, hogy minden nap két mondatot írni fogsz az aznapi napodról. Elsőnek kínszenvedés lesz, úgy kell majd kirakósoznod a szavakkal (legalábbis velem így volt...) aztán lazulsz egy kicsit, ösztönösebbé válik az egész, begyakorolsz bizonyos fordulatokat, tudsz már miből építkezni.

Hidd el , hogy semmi sem fontosabb, mint hogy beszélj az adott nyelven, ne ess bele abba a hibába, hogy csak a tökéletes nyelvtannal vagy elégedett, máskülönben néma leszel.Ne legyél!

Beszélj, magyarázz, írd körül, nem számít!

Ha foglalkozol vele, a nyelvtan majd úgyis 'ragad'.

Remélem jól tudsz majd dönteni, sok sikert és örömteli nyelvtanulást kívánok!

2018. aug. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor a terv az, hogy sorozatokat elkezdek angol felirattal nézni, a new english file könyvet kezdő szinttől teljesen kitöltöm, főként a listeningeket. Egyetemen idén nem vállaltam be a nyelvórát, mert első év órarendileg a legnehezebb ígyis. Erasmus talán majd 3. évben.

Köszi mindenkinek.

2018. aug. 27. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!