Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék szöveget alkotni...

Hogy tudnék szöveget alkotni angolul? ( Írás, beszéd)

Figyelt kérdés

Több éve tanulok angolt, legjobb vagyok az osztályból, gyakorlatban, fordításban minden tök jól megy, viszont egybefüggő szöveg írása, a kommunikáció valahogy nem áll össze a fejemben. Tudnátok segíteni, hogy javítsak ezen?

16/L, 11.osztály( előrehozott érettségit teszek)



2018. szept. 24. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Igazából ha valóban ismered a nyelvtani szabályokat, akkor nem okozhat gondot a szövegalkotás, pláne írásban. Nyilván a direkt kommunikáció nehezebb ha nincs nyelvérzéked csak jó eszed a nyelvtanuláshoz. Ugye itt jön az, hogy nincs eredeti, valós szövegkörnyezet. Én 11 évig tanultam iskolában angolt. Életemben nem jártam olyan országban ahol használtam volna. Németül életemben nem tanultam, de dolgoztam kint, meg persze saját magam tanulgattam, de nem iskolában. Ennek ellenére egy német ajkú emberrel bármikor el tudok beszélgetni, bármiről. De ha most idejönne egy angol úriember, megszólalni sem tudnék szerintem... Pedig ezt tanultam 11 évig. Biztos van nálam okosabb ember, én csak a saját tapasztalatomat írtam le.
2018. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Angolban a kezdeti egyszerű szövegalkotás nagyon könnyen megy, akkor van gond, mikor a középfok-felsőfok után, komplexebb szöveket kell alkotni. Szerintem ez azért is problémás, mert annyira különbözik a magyar nyelvtől, teljesen másképp gondolkoznak. Mármint nyelvileg. Sok gyakorlás, beszélj anyanyelviekkel, írj leveleket, esszéket és kérj meg egy anyanyelvit/magántanárt, hogy javítsa ki neked.
2018. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az ezzel való tapasztalatokat:D láttam már ilyesfajta kérdések között külföldiekkel való beszélgetős oldalt feltüntetve, de nem mertem neki kezdeni
2018. szept. 25. 05:06
 4/5 anonim válasza:
Szia! Szerintem, ha sokat olvasol angolul könyveket az is segít. Sok levél/fogalmazás írás pedig tényleg nagyon hatásos. Mi most az egész nyolcadikat levél és fogalmazás írással töltöttük. Most 9-es vagyok, mondjuk emelt angolon, de simán el tudnék beszélgetni egy angollal.
2018. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan, mintha a válaszadók kevernék a bonyolult mondatok alkotását és a hosszabb, összefüggő szövegek alkotását, de lehet, hogy a kérdésből adódik ez a kétség? Tisztázhatnád pontosan, vagy még egyszer, hogy mivel is van bajod, vagy mindkettővel? Mert azért egészen piszok más készségeket kell fejleszteni egyikhez és másikhoz.
2018. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!