Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pofátlanság lenne megkérdezni...

Pofátlanság lenne megkérdezni mennyit kérne az órákért ezek után? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Tanulok az iskolámban szakköri szinten egy 3. idegennyelvet. Maga a nyelv nagyon érdekel, sokat készülök az órákra, de szerintem ezzel csak én vagyok így. Ugyanis a csoporttársaim nem igazán tanulnak, így órán nem tudunk haladni, mindig az ismetléssel megy az idő, meg azzal, hogy a tanár őket szidja, amiért nem tanulnak. Nekem elegem lett ebből, ezért egy ismerősömhez fordultam, aki szintén tanulta ezt nyelvet az iskolájában. Azt mondta keressem meg a tanárát, nagyon kedves, segítőkész. Azt is közölte, hogy az osztályából jártak hozzá különórákra páran és szerinte nem kért pénzt érte. Ezért írtam ennek a tanárnak, hogy szívesen tanulnék nála. Ő azt mondta elváll. Itthon viszont a szüleim azzal fogadtak, hogy biztos hogy nem engedik, hogy órákat vegyek tőle, mert nem fognak azért fizetni, hogy egy haszontalan nyelvet tanuljak. Én eléggé elkeseredtem, mert tényleg nagyon szerettem volna ezt. Szerintetek attól még megkérdezhetem tőle, hogy mennyit kért volna az órákért? Mert van egy kis spórolt pénzem, vagy esetleg ennek tudatában valahogy rábeszélhetném a szüleimet.

2018. okt. 11. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem kérdezd meg, hátha tudnád fizetni vagy ha nem megy, maximum megmondod, hogy nagyon köszönöd a segítséget, de sajnos nem fog beleférni anyagilag.

Szüleidnek amúgy ritka proli felfogása van ezen a téren, már bocs. Nincs olyan, hogy "haszontalan" nyelv. Azt már meg sem említem, hogy hány ember örülne, ha a gyereke a sok hülyeség helyett értelmes dolgok tanulására kérne pénzt.

2018. okt. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Persze, nyugodtan kérdezd meg, érdeklődni lehet. Bár ha ritkább nyelv, akkor nem olcsó, én pl. 3500 Ft kérek egy óráért. A szüleidet én sem értem, minél ritkább nyelvet beszélsz, annál többre mehetsz vele.
2018. okt. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem tőle, 2000 Ft/60 perc lenne. Szerintem ez nem vészes, bár nincs tapasztalatom annyira magantanárok terén. Lehet keresek magamnak diákmunkát.
2018. okt. 12. 19:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2000 Ft nagyon jó ár bármilyen idegennyelvi óráért, egy ritkábbért meg pláne :) plusz képzett tanár fogja tartani, ők sajnos sokszor még többet kérnek (én heti 4000 Ft-ért tanulok oroszt - és még drágább ajánlatok is voltak!)

Abszolút rendes kategória, nagyon bízom benne, hogy végül el tudsz majd menni hozzá.

2018. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!