Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó nyelvvizsgàra miért...

Origó nyelvvizsgàra miért mondjàk sokan, hogy nehéz? Valóban az?

Figyelt kérdés

A fordítàstól én kicsit tartanék, meg a nyelvtanos feladattól is, vagy az mindig egy jellegű, úgymond, szóval azt meg lehet tanulni? De sokan mondják, hogy őket megzavarja, hogy magyarul vannak a kérdések. Nem tudom, nekem még néha pont jó is lenne ez, talàn.

Bizonytalan vagyok, hogy merjem-e ezt vàlasztani...:/ mert most a BME könyvét csinàlom, de néha olyan szivatósaknak érzem a feladatokat, hogy csak na, és nem igazàn megy.:(

Előre is köszi!


2019. márc. 11. 19:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Réggebben kifejezetten a nehezek közé tartozott. Aztán egy ideje már én is azt hallom, hogy könnyű.

Lehetséges, hogy valóban azért, mert kiszedték belőle a karikázos tesztet

2019. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az az érzésem van, hogy valami időutazásba keveredtem. :D

Például Kérdező örül neki, hogy nincs a négyfeleletválasztós teszt, de azt mondja, megnézte a neten az origós mintafeladatokat - no de azokban meg nincsen olyan. :D

2019. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Régebben nehezebb volt, mivel volt nyelvtani teszt meg olyan feladat is ahol magyar szöveget angolra kellett fordítani. Már egyik sincs. Régen pedig ez volt az egyetlen nyelvvizsga amit lehetett tenni, tehát ebből a két okból kifolyólag terjedt el ez a hír, de amúgy nem, nem nehezebb mint a többi.
2019. márc. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Én még valamiért úgy is érzem- így kívülről, hogy még nem írtam meg- mintha könnyebb lenne, mint a BME vagy pl. a Language Cert, de nem tudom..

2019. márc. 13. 17:21
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem érdemes lenne megnézned az Elte Origo Nyelvi Centrum könyveit. Én németből voltam írásbelizni, és a " Német középfokú írásbeli nyelvvizsga" c. könyv segítségével készültem ( Akadémiai Kiadó). Ilyen feladatokra lehet számítani a nyelvvizsgán is, az előszó tartalmazza a vizsga részeit, a pontozást stb. Feladdattípusonként készít fel a könyv a vizsgára, a helyes válaszokat a végén lehet megtalálni.

Nézd meg, hogyan boldogulsz vele, azután könnyebb dönteni.

2019. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!