Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszból és franciából hány...

Olaszból és franciából hány hónap alatt lehet eljutni alapfokra?

Figyelt kérdés
csak olyanok válaszoljanak, akiknek van személyes tapsztalatuk diákként v. olasz-/franciatanárként.

2019. ápr. 9. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Olaszt tanultam a gimiben, 3 év után csináltam meg a középfokú nyelvvizsgát. Szóval az alapot még hamarabb el tudod sajátítani.
2019. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a tanárod, akkor gyorsan, nekem az alap franciából ~2,5 évbe telt, de úgy, hogy abból 1 év alatt fejlődtem igazán magántanárral, mert az iskolai nyelvoktatás borzalmas... :P


Tehát reálisan olyan 1,5 évet mondanék, ha lazán veszed, ha komolyan, akkor 1 év alatt simán meg lehet franciából (akár kevesebb idő alatt is), nem olyan nehéz, mint sokan állitják, csak kell egy JÓ tanár.

2019. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez sok mindetől függ: mennyi időt szánsz rá, mennyire intenzíven történik a tanulás, magadtól; iskolában esetleg magántanárral történik, hozzáállás stb

Én azt mondom hogy fél-egy év kelleni fog

Én olaszul tanultam és beszélek is

2019. ápr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egyedül tanultam olaszul otthon, és nekem egy stabil A2-B1 szintre eljutnom volt 3 hónap...viszont ezután az olasz szerintem kissé bedurvul, sokkal nehezebben megérthető igeidőkkel találkozik a nyelvtanuló (kötőmód múltidejei, történelmi múlt, függőbeszéd, műveltető igealakok). Szerintem ezekben nem a képzésüket megérteni nehéz...hanem azt, hogy mikor melyiket használjuk, és miért(nekem ez főleg a kötőmódnál okozott nagy gondot)


Szóval nekem az olaszról az a tapasztalatom, hogy egy stabil B1 szintre viszonylag könnyen és gyorsan el tudsz jutni egyedül...viszont onnantól sokkal könnyebb, ha elmész egy tanárhoz, aki jól el tudja neked magyarázni a bonyolultabb nyelvtanokat.

2019. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!