Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Franciából vagy németből...

Franciából vagy németből lehet "könnyebben" eljutni egyedül középfokra 6-7 hónap alatt az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Angoltanár vagyok.

Németül már nagyon régen tanultam - amikor még érettségire készültem. Akkor ötösre érettségiztem belőle középszinten.


Megkérdeztem az ismerősömet, aki némettanár, hogy szerinte mennyi idő alatt tudnék eljutni németből középfokra - egyedül tanulva?


Azt mondta, hogy ő szerinte 6-7 hónap alatt simán képes volnék elérni a középfokot, hogy le is vizsgázzak belőle.


Tényleg reális cél ez?



Angol nyelvismerettel, melyik nyelvből könnyebb eljutni középfokra - franciából vagy németből?


Ugyanis franciából jelenleg A2-es szinten vagyok.

Szerintem németből sem vagyok magasabb szinten már. Ugyanis évek óta nem használtam azt a nyelvet.

A francia nyelv jobban érdekel, mint a német.


De a tényeket nézve:

angolból felsőfokon vagyok, németből és franciából A2-es szinten. Ilyen esetben melyikből lehet nagyobb esélllyel elérni a középfokot kb. 6-7 hónap alatt?


2013. nov. 5. 22:33
 1/4 anonim válasza:
Amelyik jobban megy, régebb óta beszéled a német attól is függ mikor beszélted, tanultad utoljára szerintem neked a német jobb lenne, de ha a francia sokkal szimpatikusabb akkor azt választanám.
2013. nov. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A németet legutoljára 12 éve használtam, amikor érettségiztem belőle. De nem is volt nagy kedvencem akkor, bevallom.


Franciából kb. 1 éve voltam A2-es szinten. Nyelviskolában vettem részt egy szintfelmérőn. A franciába bele-belenéztem azóta is, még ha nem is tanultam aktívan (időhiány miatt). De maga a nyelv tetszik és érdekel is.

2013. nov. 5. 23:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor a franciát javaslom, mert egyedül nyelvet tanulni nem könnyű, de jobb, ha tetszik is az a nyelv :)

De ha a német mellett döntenél, akkor valószínűleg előjönnének a régi emlékek, és sok mindent csak átismételni kéne, nem pedig nulláról megtanulni.

2013. nov. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem német, mert az egy lusta nyelv, egy bunkó magyar ismer 3000 szót, egy intelligens német 500 szót, szóval német szerintem. =)

13/F

2014. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!