Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Korrepetálnátok engem angolbol...

Korrepetálnátok engem angolbol? (Itt, az oldalon)

Figyelt kérdés

4 éve tanulok angolt, 6.os vagyok.

Nagyon kéne a segitség!!

Májusban fogunk irni kompetenciát, én meg semmit se tudok!!

Tényleg!!

Nem tudok mondatokat összerakni!!

Nem tudom mi az a segédige (pl)

Azért nem buktam MÉG meg mert a barátnöim segitettek!

Jövöre uj suliba megyek, és ott nem lesznek ott?



2019. ápr. 11. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Segédige: a) létige (van) Akkor használjuk, ha nincs a mondatban cselekvés, csak tulajdonság vagy helyhatározó.Pl This apple is sweet. You are at home. Kérdő mondatban felcserélődik az alany és a segédige.

b) have/has: birtoklás. I have got a pen. Van egy tollam. Vagyis 'én birtoklok egy tollat'.

c) Folyamatos jelen idő. Ott is létige van+ az ige ing-es alakja. Amit éppen most csinálnak. We are dancing. Kérdésben itt is megfordul az alany és az ige.

d) Egyszerű jelen, present simple, ez a legcifrább. Állító mondatban nincs semmi, csak maga az ige ill. 1/3 (ő) alakban -s. Pl He swims every day.

Kérdésnésnél és tagadásnál do (1/3 does) a segédige, tagadásnál odakerül a not, összeolvasztva don't, doesn't + az ige, pl He doesn't eat meat. Do you live in a village?

Kábé ennyit tanulhattatok a segédigékről, gondolom, a múlt időt még nem.

Ezen kívül még érdekes, hogy How many-vel megszámlálhaó tárgyak számára kérdezel, pl How many oranges are there on the plate?, How much-csal pedig megszámlálhatatlanra, pl folyadékokra, nagyon apró ételekre, mint liszt, rizs, cukor, és elvont fogalmakra. How much flour do we use to make pancakes?

2019. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
:)
2019. ápr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!