Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyar angoltanárok miért...

A magyar angoltanárok miért nem tanítják meg rendesen az angol kiejtést?

Figyelt kérdés
Rengeteg amúgy angolul jól tudó ember van Magyarországon, akik hiába beszélnek jól, megfelelő szókinccsel és hibátlan nyelvtannal, nem tudják a különbséget például a v és w között, és nem tudják, a határozott névelő nem "dö". Nem az elsők között kéne legyen nyelvórán, hogy begyakoroltatják a magyarhoz képest idegen hangokat? A W-t és a zöngés/zöngétlen th-t?
2019. ápr. 21. 22:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
27%

#9

"....sokáig tanultam angolt, de mégis csak később youtube oktatóvideókból tanultam meg a rendes kiejtést......."


Szoval meg vagy gyozodve arrol, hogy a te kiejesed tokeletes, mert te a jutubrol tanultal.


🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 bocs, most nem erek ra gratulalni, mert szohoz se jutok a fetrengve rohogestol 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

2023. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
40%

A legtöbb angoltanár sem tudja normálisan kiejteni a szavakat, nem hogy megtanítani azt a diákoknak.

Nagyon ritka az olyan angoltanár, akinek menne a 'flap t' vagy a 'th', a többségük balfék.

nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

USA-ban elek, ot vagy hat eve vendegem volt egy magyarorszagi kozepiskolaban tanito angoltanar.

Az, hogy keptelen volt kerni maganak egy kavet a Starbucksban, az a legkevesebb volt. A csucs az volt, amikor az itteni baratnommel mentunk valahova harmasban, es az angoltanar vendegem kozolte, hogy a baratnomnek rossz a kiejtese. A baratnom 8. generacios amerikai, ami azt jelenti, hogy az 1800-as evek elejen jottek ide az osei, raadasul Angliabol, es azota folyamatosan itt elt minden felmenoje, o is itt szuletett.


Ennyit az angoltanarok angoltudasarol es kiejteserol.


Annyit azert meg hozzatennek, hogy egeszen mas a kiejtese egy Utahban szuletett es felnott embere, mint egy Texasban, vagy barmelyik keleti parton szuletett amerikai kiejtese. Kb annyira besorolhato, hogy ki hol szuletett, mint mondjuk a Vas megyeben szuletettet is megismered, es a Szeged kornyekit is, es az erdelyi is felismerheto. Ami nem baj, hanem epp ez a szep benne.


Azt, hogy az Ausztral angol mennyire kulonbozik, azt mar meg sem emlitem.


A magyarokban azt imadom, hogy mindenhez IS ertenek, es mindent is jobban tudnak, mint barki mas. Akar foci, akar betegsegek es gyogymodok, akar politika, gazdasag, laposfold, vagy akar az angol kiejtes.

nov. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23:


Szerintem itt 2 probléma van:


Az egyik az, hogy a legtöbb 40 feletti angoltanár megtanulta a nyelvet főiskolában 20 éve könyvből, és nem érzi úgy, hogy tovább kellene képeznie magát, külföldiekkel nem beszél, sokszor még angol videókat sem néznek.

Ezért nagyjából semmit nem tudnak a mai angol nyelvből. Volt olyan angoltanárom, aki kijavította, hogy "by foot", mert hogy olyan nincs, pedig angoloktól többször hallottam.

A másik meg - ahogy írtad is - a jó magyar indokolatlan beképzeltség, saját képességeik túlértékelése.

Az tuti, hogy amíg csak pofázni kell, a magyarok többsége zseni mindenben, viszont a gyakorlat már egészen más.

nov. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!