Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Létezik olyan tanfolyam, ami...

Létezik olyan tanfolyam, ami szisztematikusan tanitja a Budapesti utcákat, olyan szinten, hogy az ember utána mindennemu térkép alapján fejből teljesen ki tudjon igazodni Budapesten? Vagy ezt csak magánuton lehet valahogy megtenuni egyéni

Figyelt kérdés
modszerrel? Azt hinném jobb lenne valami tervezet tanulási modszerrel, ami azok a szempontok alapján lett létrehozva amik alapján kialakultak az utak. (sugárutak, körfogok, csomopontok, egyirányusitások, főutvonalok, stb)
2020. júl. 21. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Telepítsd a telefonodra vmelyik térképes alkalmazást.
2020. júl. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Te érted amit kérdezel?
2020. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én igen de ti nem. nem mobil tanitásárol van szo. a mobil appok pedig gyakran hibáznak legalábbis nem tökéletesek
2020. júl. 21. 09:50
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

"én igen de ti nem."

Oké. akkor mindenki más a hibás, nem pedig te, aki egy értelmes kérdést sem tudsz kiírni. :-D

2020. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a mindenki más az 2-3 ember menyiből is? 100 ezrekből?
2020. júl. 21. 10:49
 6/7 A kérdező kommentje:
1 330 515 regisztrált tagbol hány aktiv? 2-3?
2020. júl. 21. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal tanulod meg a legjobban, ha járkálsz a városban.


Példának okáért: anno nyolcadikban vagy 50-60 várost meg kell tudnom nevezni és elhelyezni Magyarország vaktérképén. Csúnyán leszerepelt mindenki a dolgozaton, nekem sikerült a legjobban, még is csak egy közepes négyesre futotta.


Mai napig úgy gondolom, hogy nagy vonalakban jól tájékozódom az ország térképen (pl tök logikusak az óra járásával ellentétesen elnevezett autópályák is, tehát hogy mi merre tart) kisebb városokat viszont onnét tudom, hogy már legalább egyszer jártam arra, vagy legalább a tömegközlekedési járatokról lenéztem, hogy melyik város melyik után jön. (Pl. Budapest-Dabas-Kecskemét, akkor Dabas is az 5-ösön lehet, Kecskemét előtt).


Budapesten ugyanígy sokat tömegközlekedtem, és állandóan néztem az utcákat, építményeket, hogy ki merre van, és ha egyszer más irányból jöttem arra, akkor azonnal össze is kapcsoltam, hogy jé ez a Nagyváradtér, csak a másik útról... Ugyanígy a metrók, villamosok vonalait, átszállásait is megtanulja az ember, ha legalább 2-3-szor jár arra.



Erre nincs tanfolyam, mert amúgy nem egy nagy skill a GPS-k, Google Maps-ek világában. Esetleg sofőrcégeknél tudnám elképzelni, akik fővároson belül dolgoznak, de még nekik sem kell fejből minden utcát tudni.

2020. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!