Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik szakmát választanátok?

Melyik szakmát választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeptemberben indulnak ösztöndíjas szakmák, szerintetek melyik a legésszerűbb? Amivel a legjobban megállom a helyem munkahelyek terén. (Ha számít, 3 hónap híján befejezett szobafestő szakmám lett volna)


•Épületgépész technikus

•Villanyszerelő✓

•Hegesztő✓

•Épület- és szellőzésrendszer szerelő

• Szerkezetépítő- és szerelő

Ahová pipát raktam azok már fix hogy indulnak. 2 éves képzések egyébként.

Válaszokat előre is köszönöm 😌



2020. aug. 18. 18:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igen van még utána fizetős képzés. Ami nélkül külföldön semmi vagy
2020. aug. 19. 11:03
 12/24 A kérdező kommentje:
Igen, a hegesztő után kell egy minősítés, ami ugytudom fizetős, ilyen képzés féle, ahogy a nevében is benne van, minősítenek. Minél bonyolultabbat csinálsz(minősítenek) annál keresettebb vagy
2020. aug. 19. 14:08
 13/24 A kérdező kommentje:
De azt nem értem.. minden cégnél azt írják hogy legalább 2-3 év szakmai tapasztalat kell.. de hogy a picsába szedném be azt a tapasztalatot, ha mindenhova tapasztalat az elvárás? Akkora f@szság ez..
2020. aug. 19. 14:13
 14/24 anonim ***** válasza:
Hát igen ez a szakmai tapasztalat elvárás mindenhol kicseszés mert sokan pont emiatt nem tudnak elmenni mert sehonnét nem tudnak szerezni mert ahhoz pont azt kellene csinálnod de ezért nem tudod.
2020. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyikkel sem fogsz irodában dolgozni. A festőt miért hagytad ott? Szerintem nagyon jó szakma, írom ezt szintén építőipari melósként.

Hegesztőt ismerek, nagyon káros, nehéz, munka, ami szétcsesz téged 10-15 év alatt. Egy minősítésekkel rendelkező hegesztő nyilván jól keres, de szerintem nem éri meg így sem.

A szellőztetésrendszer szerelő és a villanyszerelő viszont nagyon jó szakmàk. Én a kettő közül választanàm valamelyiket, de a gépész sem rossz, ha téged az érdekel.

2020. aug. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ja, és egy hegesztőnek nem egy minősítéssel kell rendelkeznie, apám is hegesztő, és majdnem mind megvan neki, úgy dolgozhat Németországban. Pár évente védést is kell csinálnia.
2020. aug. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Az épület és szellőzésrendszer szerelő keresett? Mert az kifejezetten tetszene.
2020. aug. 27. 20:37
 18/24 anonim ***** válasza:
Van jövője, keresett. Mi sulinkban is tanítják, csak nálunk azt hiszem neked kell fizetned a külsős gyakorlati helynek, hogy ott dolgozhass, mint gyakornok. De ez nem tudom mindenhol így van-e.
2020. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Neem nálunk havonta fizetnek 60 ezret fél évig, utána tanulmàny alapon van, ha nagyon jó vagy akkor 100 ezer havonta
2020. aug. 27. 21:25
 20/24 A kérdező kommentje:
Csak ugye hegesztő sokkal több helyre kell. Vagy peeig maradna a villanyszerelő, de az meg nekem túl komplikált ugy gondolom
2020. aug. 28. 01:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!