Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nagyon nagyon nem erdekel a...

Nagyon nagyon nem erdekel a vezetes tema, nagyon nehezen fog menni a kressz. Ameddig nem kezdem el ,erdemes egyeb oldalakrol tanulni es jegyzetelni belole? Konnyebb lesz igy? 24L

Figyelt kérdés

Még nem tartok a kressznel, ezert nem is tudom az eredeti kerdeseket tanulni. Viszont nagyon felek attol hogy ott tartsak, mert nem erdekel az egesz vezezetes tema, elolvasni sincs kedvem a kerdeseket mert egyszeruen annyira nem erdekel,zavar hogy semmit nem tudok. Persze sok van amit kilogikazok, de van amit nem lehet.

Arra gondoltam hogy elore tanulok egy kicsit hogy konnyebb legyen majd a kresszet tanulni.

Egyeb oldalakrol (kresztteszt) tanulok ra, a helyes valaszokat jegyzetelem, es abbol tanulok ameddig nem kapok meg az igazi teszt sort.

Szerintetek elorebb leszek igy?

Egyebkent abbol kifolyolag hogy semmit nem tudok a vezetes temaban, pont ezert nem is erdekel mert csak felidegesitem magam..


2023. jan. 2. 16:08
A kérdező szavazást indított:
Konnyebb lesz
Semmi ertelme
3 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Regebbi kerdeseket vannak fent az osszes tanulos oldalon, de gondolom az is tobb mint a semmi
2023. jan. 2. 16:08
 2/9 A kérdező kommentje:

Még azt is hozza kell tennem hogy ami nem erdekel mint pl a vezetes tema, nagyon nehezen tanulom meg..ertelmezni sem tudom a kerdest.

De ami erdekel az egybol megragad.

2023. jan. 2. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, a KRESZ egy szabályrendszer, ami arra szolgál, hogy nagyjából ne öljük meg egymást az utakon. Ez persze nem mindig sikerül, de ha eleve nem is akarod tudni a szabályokat, akkor jobb, ha nem mész ki az utakra elszabadult hajóágyúként. És gondolj arra is, ha nem tudod a KRESZ-t, te is veszélyben vagy az úton. Önvédelemből tudni kell.
2023. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerinted miert akarom gyakorolni elore? Azert hogy tudjam es ne akkor oruljek meg amikor mar gyakorolnom kell az igazit.

Tudom hogy tudni kell, eppen errol szol a kerdesem

2023. jan. 2. 16:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha "nem érdekel a vezetés téma" akkor minek akarsz jogosítványt?

Engem nem érdekel a triatlonozás, nem is kezdek bele.

A KRESZ a vezetés alapja, ez az ami miatt nem öljük halomra egymást a közlekedésben csak mert fém dobozokkal mehetünk akár 200 km/órás sebességgel is.

A KRESZ egy tök egyszerű szabályrendszer. Logikus, érthető csak elsőre sok.

Az online képzése jól átlátható, magadnak tudod szabályozni hogyan végzed el. Az egyik gyerekem már rég megcsinálta még 18 évesen és azóta stabilan vezet is, a másik kettő éppen most fog KRESZ-ből vizsgázni januárban. Egyiket sem hallottam panaszkodni.

De tény, hogy egyik sem mondta, hogy "nem érdekel a vezetés téma", mind maga döntötte el hogy akarnak jogsit és mikor akarják.

2023. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne menj te tanfolyamra, nem kötelező így felesleges. Gyakorlati oktatás során lesznek gondok ha ennyire nem érdekel.
2023. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdemes, bár jobb, ha előbb tudod az elméletet, és abból próbálod elvezetni a helyes megoldást, mert a vizsgán is így kell majd. Különben majd az első hónapokban karambolod lesz kanyarodási szabály vagy a jobbkézszabály miatt... Motiváld magad azzal, hogy ezeken a szabályokon több milliós károk és emberéletek múlnak, sokkal fontosabbak, mint a legtöbb dolog, amit tanulsz az iskolában.
2023. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Én 23 évesen tettem le a jogsit és már így is későn, 7 éve van jogsim, sokat lehet felejteni pl villamossal nem találkoztam még, rendőr karjelzéseit is elfelejtettem, a többinél megy rutinból. De néha változtatnak egy-egy szabályon. Ahogy előttem írták, sokan szabálytalanok és őket el kell kerülni, meg kell előzni a bajt.



A táblákat és a konkrét szabályokat vágd be, de a szituációs feladatokat a KRESZ oktató belétek neveli. Az interneten rákereshetsz KRESZ feladatokra.



A vezetés része meg kifejezetten szabály és koordináció(rutin) feladatokból áll.

2023. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért a KRESZ-ben bőven vannak teljesen illogikus részek is.

Kérdező, E-titánból tanulhatsz, amennyit akarsz, bőven lesz rá időkereted. Felesleges előre tanulni.

2023. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!