Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen tantárgyak kellenek...

Milyen tantárgyak kellenek pszichológia szakra?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a pszichológia, és ezzel szeretnék majd foglalkozni a jövőben. Az egyetemre milyen tantárgyakat kell vinni (az alapokon kívül), milyen faktra érdemes menni, illetve nehéz bekerülni erre a szakra?

A válaszokat köszönöm:)



2018. okt. 9. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontszámító kalkulátorral meg tudod nézni, hogy állsz (elméletben): [link]


Korábbi ponthatárok: [link]



Melyik suliban mit fogadnak el felvételi tárgyaknak:

[link]


Hol tanítanak pszichológiát egyetemen?

[link]


Nehéz bekerülni, sláger szak. Oda kell tenned magad, ha jó pontokat akarsz gyűjteni.


Ha nem is használod a felvételihez, sokat segítesz magadnak a jövőben, ha az angolt a lehető legjobbra feltornászod, mert az egyetemen kelleni fog. Nagyon.


Kitartást és sok sikert! :)

2018. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy milyen tárgyak kellenek, azt az előző válaszoló belinkelte. Én inkább azt írom le, hogy miből érdemes, milyen tantárgyakból szerzett tudás az, ami jól fog jönni.

A pontszám tényleg elég magas, tehát érdemes olyan tárgyból emeltezni, amit biztosan tudsz nagyon jól teljesíteni. A másik ami fontos, hogy nem árt, ha van egy erős biosz tudásod, mert arra nagy szükséged lesz. Emellett angolul is minél jobban érdemes tudni, szakirodalom, cikkek, minden angolul van. Tehát szerintem angoltudás nélkül nem érdemes nekimenni. Ezek mellett jó, ha ért az ember valamennyire a matekhoz és informatikához. Nem kell vér profinak lenni, nem ez számít, de nagyon megkönnyíti az ember életét.

Tehát ezek azok amik szerintem nem ártanak mielőtt az ember elkezdi a pszichológiát. Persze ezek nélkül is biztos végig lehet csinálni, csak sokkal nehezebb. És megint mondom, hogy ezekből nem is feltétlen kell érettségizni (matek az ugye alap), a lényeg hogy a tudásod legyen meg belőlük. És a pontok szempontjából viszont tényleg az a fontos szerintem elsősorban, hogy melyikből tudsz a legbiztosabban teljesíteni.

2018. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. :)
2018. okt. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:)
2018. okt. 10. 21:02
 5/5 anonim válasza:
Másodéves pszichológus hallgató vagyok, most fogom az utolsó félévet teljesíteni bioszból, és megnyugtatlak, nem kell akkora előzetes biosz tudás mint mondják :D Én kb nulla, de tényleg semmi biológia tudással jöttem ide, eddig mindegyik vizsgám ötös lett, és nem azért mert a vizsga volt könnyű. 1 hét tisztességes felkészülés, és meglesz az eredménye még így is, hogy nem tanultam biológiát gimiben. Engem a matekkal is ijesztgettek, eddig a statisztika jegyeim 5-ös és 3-as, itt már nem a gimis matek tudásod kell, hanem más. Itt már a program számol helyetted, az igaz hogy az összefüggéseket át kell látni, de én kettes voltam gimiben matekból, mégis itt vagyok, és elég valószínű,hogy bent is maradok 4,4-es átlaggal. Én töriből emelteztem egyébként:)
2018. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!