Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kövessem az álmaimat a Harvard...

Kövessem az álmaimat a Harvardra, vagy inkább engedjem el? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez még korainak tűnhet, hiszen csak 10. osztályos vagyok, de néhány hónapja nem hagy nyugodni egy gondolat: A Harvard.

Tisztában vagyok vele, hogy ez az egyik legszínvonalasabb egyetem a világon, és ide még az Egyesült Államok kiemelkedő tanulói is hatalmas szenvedések árán jutnak be, de hónapok óta az a megmagyarázhatatlan érzés fojtogat belülről, hogy nekem ide kell járnom. Nem a Yale-re, nem az Oxford-ra, nem a Princeton-ra, hanem a Harvardra. Tisztában vagyok vele, hogy ide hatalmas angol nyelvtudás kell, de úgy érzem, hogy ez nem fog gondot okozni. A másik probléma: pénz. Gondoltam arra, hogy ösztöndíjjal kijuthatnék, hiszen nincs 15-20 millió forintom arra, hogy 1 évet kifizessek a Harvardon. Egy ösztöndíj megszerzése mennyire nehéz dolog? Hiszen enélkül esélytelen. Az is probléma, hogy Amerikában van, de ez mégsem akkora baj, mert van egy rokonom, aki ki tudna juttatni (olcsón). Azt is tudom, hogy ide TOEFL nyelvvizsga kell. Úgy érzem, hogy képes lennék arra, hogy bejussak, de rengeteg dolog van, ami hátráltat. Szerintetek? Egy próbát megér, vagy gondolkodjak valami itthoni egyetemben? Nagyon kérlek Titeket, hogy udvariasan válaszoljatok, ne hurrogjatok le! Természetesen megmondhatjátok, ha ez gyerekes álom, minden "kritika" érdekel, csak kultúráltan :-). Tényleg megmagyarázhatatlan az érzés, ami nem hagy nyugodni. Jaj, de sokat írtam! Köszönöm, ha elolvasod, és azt is köszönöm, ha válaszolsz! Legyen szép estétek! :D


16L



2021. márc. 29. 21:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, amerikai embereknek is nehéz a bekerülés, nemhogy Magyarországról. Az ösztöndíjhoz pedig nagyon kiemelkedő személynek kell lenned, a Harvard tipikusan az az iskola, ahová különleges személyeket keresnek, akik a tanulmányaik mellett mással is tevékenykednek, esetleg kiemelkedő a sportteljesítményük.

Amit tehetsz érte: suliban maximálisan jó jegyeket produkálsz, teszel egy erős nyelvvizsgát, nézel videókat, utánaolvasol, hogy ki hogyan jutott be, valamint megnézed, hogy hogyan működik a jelentkezés. Én nem élek sem amerikában és nincs közöm a Harvard egyetemhez sem,csupán laikusként ezt gondolom az egészről,hogy ez rengeteg munka. Megpróbálni megéri, ha ennyire erre vágysz, de legyen B,C,D terved amit ugyanúgy élvezni tudnál. Már az is nagy dolog, ha külföldre kijutsz egyetemre.

2021. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz! :)
2021. márc. 29. 22:11
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok sokat a külföldi jelentkezésről, valószínűleg te már most többet tudsz.

Szerintem próbáld meg a Harvardot, már ha ez tényleg ennyire az álmod, igyekezz megoldani a feltételeket, (amit egyébként nagyon jól, el is kezdték) stb.

Nehéz bejutni, nem mondom, hogy sikerülni fog, javaslom, hogy legyen B, C, stb terved, de hülyeség nem megpróbálni, csak azért, mert nehéz.

2021. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam azon is, hogy az ELTE-re megyek, ha a Harvard nem jön össze, amire lássuk be... Elég nagy az esély. Most veszem észre, hogy a zöld kezet zöld pipa váltotta fel, szóval ment a zöld pipa! :D Köszönöm a választ!
2021. márc. 29. 22:16
 5/39 anonim ***** válasza:
94%

Bocs, van ennek értelme? Én, ha olyannal szeretnék foglalkozni, amit a Harvardon tanítanak legjobban, akkor vágynék oda. De ha a MIT-en, akkor oda. És ha máshol, akkor oda.


Szerintem a TOEFL szintjét jószerivel felülről kellene közelítened, egy idegen nyelven ismeretlen dolgokat tanulni, ahhoz kell némi alap, elvégre egy előadást hallva nem azon kell gondolkodni, hogy mit is mond nyelvben értve, hanem hogy mit is mond a tárgyat tekintve.

2021. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igen, teljesen igazad van a nyelvvizsgát illetően. Tudom, hogy a "köznyelvi" angol kevés egy egyetemre, főleg egy olyanra, mint a Harvard. És igen, egy előadást eleve nehéz követni, másik nyelven meg végképp... Ebbe annyira bele sem gondoltam, de továbbra is küzdeni fogok az álmaimért, viszont valóban ésszerűbb lenne itthoni egyetemben gondolkozni... Köszönöm a választ! :)
2021. márc. 29. 22:51
 7/39 anonim ***** válasza:
92%
Valamiben kiemelkedőnek kellene lenni már most, akire felfigyelnek és támogatják a továbbtanulást ösztöndíjjal és nem 1 éven át, hanem végig.A tanáraid ilyen képességűnek tartanak? Mert, ha nem akkor ez csak egy kamaszos vágyálom, amibe ne lovald bele magad.
2021. márc. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
94%
Az, hogy nagyot álmodsz, tervezel és tenni is kész vagy mindezért, egy nagyon jó tulajdonság. Mindazonáltal tisztában kell lenned vele, hogy a Harvardra gyakorlatilag kétféle ember jár: vagy nagyon tehetős emberek eléggé értelmes gyerekei (a nagyon tehetős alatt azt értem, aki ki tudja fizetni a csillagászati tandíjat), vagy olyan kiemelkedő tehetségek, akik pl. nemzetközi fizikai vagy matematikai diákolimpiát nyertek - utóbbiak kapnak ösztöndíjat. Kb. 10000 emberből 1, aki olyen képességekkel születik, hogy megfelelő munkával ezt megugorja. Vagyis iszonyatos verseny van. Legyen B és C terved, mert álmodni szép, jó és szükséges, de az élet nagyrészt nem tündérmese.
2021. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
95%

A hozzáállásod értelmetlen egy kicsit. Olyan, mintha a csokikat a csomagolásuk színe alapján vennéd meg a boltban, nem pedig az ízeik szerint.


Nem azt kéne eldönteni, hogy melyik egyetemre akarsz menni, hanem azt, hogy melyik szakra, milyen irányba. Mik érdekelnek, mivel foglalkozol szívesen, mit szeretnél dolgozni később.


A Harvard is csak egy iskola, mint az összes többi, nem fogja a boldogságodat garantálni.


Kérlek ne vedd bunkózásnak, mert abszolút nem akarok az lenni, de nekem kicsit olyan kamaszos fellángolásnak tűnik ez, ami pár hét alatt elmúlik. Lehet belezúgtál valami amerikai sorozat főszereplőjébe vagy egy színészbe, fogalmam sincs, de gyanítom, hogy a háttérben érzelmek állnak, és nem a valós ismereteid a Harvardról.


Szóval szerintem első körben azt mérlegeld, hogy racionális érveid vannak-e, amiért oda akarsz menni, vagy "csak úgy, mert az olyan menő".

2021. márc. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
A lanyom jelentkezett, eleg nehez hibatlanul teljesiteni a vizsgat viszont tobbszor meg lehet probalni. Van egy ket SAT konyvem par ezer forintert odaadom ha kered.
2021. márc. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!