Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kövessem az álmaimat a Harvard...

Kövessem az álmaimat a Harvardra, vagy inkább engedjem el? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez még korainak tűnhet, hiszen csak 10. osztályos vagyok, de néhány hónapja nem hagy nyugodni egy gondolat: A Harvard.

Tisztában vagyok vele, hogy ez az egyik legszínvonalasabb egyetem a világon, és ide még az Egyesült Államok kiemelkedő tanulói is hatalmas szenvedések árán jutnak be, de hónapok óta az a megmagyarázhatatlan érzés fojtogat belülről, hogy nekem ide kell járnom. Nem a Yale-re, nem az Oxford-ra, nem a Princeton-ra, hanem a Harvardra. Tisztában vagyok vele, hogy ide hatalmas angol nyelvtudás kell, de úgy érzem, hogy ez nem fog gondot okozni. A másik probléma: pénz. Gondoltam arra, hogy ösztöndíjjal kijuthatnék, hiszen nincs 15-20 millió forintom arra, hogy 1 évet kifizessek a Harvardon. Egy ösztöndíj megszerzése mennyire nehéz dolog? Hiszen enélkül esélytelen. Az is probléma, hogy Amerikában van, de ez mégsem akkora baj, mert van egy rokonom, aki ki tudna juttatni (olcsón). Azt is tudom, hogy ide TOEFL nyelvvizsga kell. Úgy érzem, hogy képes lennék arra, hogy bejussak, de rengeteg dolog van, ami hátráltat. Szerintetek? Egy próbát megér, vagy gondolkodjak valami itthoni egyetemben? Nagyon kérlek Titeket, hogy udvariasan válaszoljatok, ne hurrogjatok le! Természetesen megmondhatjátok, ha ez gyerekes álom, minden "kritika" érdekel, csak kultúráltan :-). Tényleg megmagyarázhatatlan az érzés, ami nem hagy nyugodni. Jaj, de sokat írtam! Köszönöm, ha elolvasod, és azt is köszönöm, ha válaszolsz! Legyen szép estétek! :D


16L



2021. márc. 29. 21:49
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
14%
jesszusom milyen sznobnak kell lenned ahhoz h a Harvardra akarj menni Mo-ról..:D nyilvánvalóan nem más motivál mint az hogy kibaxott különleges legyél, mert a helyzet az h Einstein de még Gibbs sem a Harvardra jártak
2021. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az előzővel pedig nem értek egyet:D Miért szégyen, ha vannak álmaid? Az ad célt.

2021. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
33%
#32, de ki veszi komolyan az ilyen szöveget, mint amit "az előző" írt?
2021. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
9%
tehát a 32-es azt értette meg a mondandomból hogy szégyen ha vannak álmai az embernek??? wtf? nem megy a szövegértés pajtás? mindenkinek vannak álmai. a mai fiatalok 70%a arról álmodozik hogy tiktok v instagramm sztár lesz és a kocka hasa illetve a kerek feneke fog milliókat varázsolni a zsebébe. a maradék 25% normális munkáról álmodik v esetleg valami maradandót akar alkotni (mint Gibbs vagy Einstein, érdekesség: Gibbs az egyetlen echte amerikai tudós aki hogyhogynem NÉMETORSZÁGBAN (is) járt egyetemre :D) és ott van az az 5% aki a 2 között van de általában két szék közül a földre esik mint a kérdező is: valami nagyon tudományos művelt iq tröszt akar lenni de amelett azért instára is kéne valamit posztolgatni mer most komolyan... kit érdekel az hogy az szte-n vagy az elten ilyen-olyan doktorandusz mipö**öm vagy AMIKOR A HARVARDRA ÉS JÁRHATSZ
2021. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

#34 Jó,hát te nem oda fogsz menni.Gibbs se ment.Logikus.

Attól más még mehet.

Szóval ha az ELTE-re vagy az Oxfordra akarok menni, akkor megpróbálom. Te meg végeztél egy alaptalan társadalom kutatást(a diákok minimum 40%-a tovább tanul érettségi után, de szerintem így is rohadt keveset mondtam.Ez azért üti azt a 70%-os arányt. Szerintem ezt az arányozást hagyd a szociológusokra) meg max elbasztad valaki 1 napját

Gratulálok.


Nem akartam beléd kötni de ezek az arányok végzősként bökik a csőrömet:D

2021. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
100%
A kérdező vagyok, csak elfelejtettem a jelszavamat a fiókomhoz, mert telefonról voltam bejelentkezve, viszont elhagytam, na mindegy is... Kedves 31-es! Igen, én is átgondoltam a dolgokat, és már számomra is egy gyerekes álomnak tűnik, de miért kell így válaszolni? Egyrészt nem ismersz, és nem azért szerettem volna bejutni oda, hogy kiírjam Instagramra, hogy: A Harvardra járok. Még van egy kis időm eldönteni ezeket a dolgokat, és mindent összevetve elég valószínű, hogy itthon keresek majd egyetemet. Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Legyen szép napotok! :)
2021. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
38%
Na megpróbálod? Vesztenivalód nincs.
2021. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
63%
Csak az a valóban gyerekes, ha az itt hozzászólók befolyásolnak.
2021. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
100%
Még mindig a kérdező vagyok… Nem, nem befolyásoltak, egyszerűen csak összegeztem a dolgokat, és nekem is leesett, hogy ezzel valószínűleg csak az időmet pazarolnám, amikor elmehetnék egy olyan egyetemre is, ami reális cél, és ugyanúgy elhelyezkedhetek az ott kapott végzettséggel. Mindenkinek köszönöm, boldog karácsonyt Nektek! :-)
2021. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!