Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemeken miért...

Az orvosi egyetemeken miért nincs felvételi elbeszélgetés? Nagyon nem ártana.

Figyelt kérdés

Valami pályaalkalmassági szerűre gondolok.

Mert az, hogy ilyen 430-440 pontokkal bárki bekerülhet (amit nem egy nagy mutatvány összehozni), ez azért nem egy túl komoly szűrő.


Sajnos családi okok miatt a közelmúltban elég sok orvost és kórházat végig kellet járnom, és hát az a szomorú tapasztalatom, hogy 10 orvosból 9-re egy kismacskát nem bíznék rá, nemhogy emberéletet.


Az egy dolog, hogy ugyanarról a problémáról 3 különböző orvos 3 különböző dolgot mond, de hogy emberileg a béka s..gge alatt van a többségük, az teljesen kiábrándító.


Én értem, hogy orvoshiány van, de akkor sem kellene mindenféle, laikus számára is egyértelműen láthatóan alkalmatlan embereknek orvosi diplomát nyomni a kezébe.


Mert azért legyünk őszinték, egy orvosi egyetemet elvégezni nem egy nagy durranás.

Kitartás kell hozzá, jó családi háttér, meg s.egg kb.

De nincs is ezzel gond, csak akkor olyan embereket, akik teljesen alkalmatlanok erre a szakmára, fel sem kéne venni az orvosi egyetemre.

És ezt már a legelején ki lehetne szűrni egy több fős, valamilyen felvételi bizottság előtt történő személyes, felvételi meghallgatással.



2019. aug. 8. 10:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
95%
Én azzal egyetértek, hogy vannak orvosok, akik nem annak valók. Azzal már nem annyira, hogy milyen könnyű elvégezni az egyetemet. Viszont, nem tudom, hogy milyen beszélgetés alapján tudnák kiszűrni, hogy ki alkalmas ki nem. Jó, ha valakinek olyan a testi adottsága (pl. nekem remeg valamennyire a kezem, így tudom, hogy sose leszek fogász vagy sebész)akkor értem, de mentálisan nem tudom hogy lehetne. Egy felvételin mindenki a legjobb arcát mutatja.
2019. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 A kérdező kommentje:

11:

Pl. egy 30-40 éve pályán lévő professzorokból, adott esetben pszichológusból álló bizottság egészen biztos, hogy már az elején ki tudná szűrni az abszolút alkalmatlanokat.

A könnyűt nem úgy értem, hogy nem kell tanulni, mert persze, kell.

De az agyadat igazából max. magolásra kell használni, nem úgy mint pl egy mérnöki v. komolyabb közgáz szakon, ahol azért húzós matek van, meg összefüggéseket kell megérteni, átlátni.

Erre írtam, hogy gyakorlatilag az orvosit bárki el tudja végezni, aki kitartó, van türelme sokat magolni és van egy jó családi háttere, tehát tud 100%-ban a tanulásra koncentrálni.

2019. aug. 8. 11:15
 13/86 anonim ***** válasza:
67%

Annyira irritáló vagy, hogy őrület. De hát ez a troll dolga.


Arra mit mondott az orvosod, hogyan kezeld, hogy téged mások idegesítése tölt fel?

2019. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
22%

Én még abban az időszakban felvételiztem az orvosira, amikor az egyetemen kellett szóbelizni belből és fizikából...

Na, akkor mindegy volt, milyen hülye vagy, felhúzták a pontodat, ha apád-anyád orvos volt.


Ezerszer jobb most a helyzet.

2019. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
85%

Laikusok azt hiszik meg tudnak ítélni egy orvost, de nem. Csak az alapján mondják, hogy jó, hogy mennyire kedves és szimpatikus. Az emberség nem tükrözi a szakértelmet. Az orvostudomány meg soha nem fekete vagy fehér.

Sajnos sokan elvesztik az emberségüket. Rengeteg a beteg, a túlóra, az ügyelet. Ha több orvos lenne, egy orvosnak kevesebb betege lenne és jobban oda tudna figyelni. És tudod mennyi idótával találkoznak egy nap? Nem. Nem tudod. Akik jobban tudják mert olvasták a neten vagy mondta nekik a szomszédasszony plusz ott van az a csoport, akik ELVÁRNAK, az orvos SZOLGÁLJA KI őket. Aki este 11kor bejön ügyeletre, hogy megvágta az ujját, de elég lett volna rá egy ragtapasz. Aki bejön, hogy "lássa orvos", mert mondjuk elesett biciklivel igaz nem is fáj semmi, semmi tünet nincs.

Mindemellett persze jó páran elvégzik az egyetemet, akiknek nem kéne, egyetértek, csak unalmas, hogy a magyar ember egyfolytában nyomja ezt a sz.rok a magyar orvosok dumát. De az is baj, hogy külföldre mennek és találnak munkát, akkor lehet mégsem annyira rosszak, nem igaz? 😃 Amúgy azt a 430 pontot emelt biológiával és emelt kémiával kell összehozni, bárkinek menne, mi? Nem hiszem, hogy nagy szűrést lehetne csinálni a 18 éves gimisek közt. Van 6 évük felnőni a feladathoz (plusz szakképzés).

Ezt mind úgy írtam, hogy nem vagyok orvos, de jó párszor jártam már kórházban...

2019. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy ha ilyen egyszerű elvégezni, mint mondod, te pedig morálisan ennyire fentebbvalónak érzed magad, miért nem végzed el te is? Mindjárt eggyel több jó orvos lenne kis hazánkban.
2019. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
86%
egyébként nem, nem tudják tapasztalt professzorok kiszűrni egy 18 évesekből álló csoportból, ki alkalmas, ki nem. Ahogy a kiégés sem jósolható előre.
2019. aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
88%
Hát azért 430-440 pontot semmiképpen nem olyan “könnyű” összehozni...
2019. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
83%

"egy mérnöki v. komolyabb közgáz szakon, ahol azért húzós matek van, meg összefüggéseket kell megérteni, átlátni."

Mintha az emberi szervezetben nem lennének egymással összefüggő igen sok lépcsős folyamatok. De mondjuk a te logikáddal élve a húzós matek is igazából csak összeadás, kivonás, szorzás, osztás, a többi már csak ennek a bonyolítása. Egy másodikos gyerek is képes rá.

2019. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 A kérdező kommentje:

15:

Ez leerszekedő, lenéző hozzáállás. Miért ne tudná megítélni a laikus, hogy az adott orvos jó-e vagy sem?

Szerinted amikor kishíjján vérmérgezést kaptam, mert a bőrgyógyász hónapokig kísérletezett egy gyulladáson különböző szteroidkrémekkel, ahelyett hogy azonnal a sebészetre irányított volna, akkor ne tudom megítélni, hogy jó orvos-e vagy sem?

2019. aug. 8. 11:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!