Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemeken miért...

Az orvosi egyetemeken miért nincs felvételi elbeszélgetés? Nagyon nem ártana.

Figyelt kérdés

Valami pályaalkalmassági szerűre gondolok.

Mert az, hogy ilyen 430-440 pontokkal bárki bekerülhet (amit nem egy nagy mutatvány összehozni), ez azért nem egy túl komoly szűrő.


Sajnos családi okok miatt a közelmúltban elég sok orvost és kórházat végig kellet járnom, és hát az a szomorú tapasztalatom, hogy 10 orvosból 9-re egy kismacskát nem bíznék rá, nemhogy emberéletet.


Az egy dolog, hogy ugyanarról a problémáról 3 különböző orvos 3 különböző dolgot mond, de hogy emberileg a béka s..gge alatt van a többségük, az teljesen kiábrándító.


Én értem, hogy orvoshiány van, de akkor sem kellene mindenféle, laikus számára is egyértelműen láthatóan alkalmatlan embereknek orvosi diplomát nyomni a kezébe.


Mert azért legyünk őszinték, egy orvosi egyetemet elvégezni nem egy nagy durranás.

Kitartás kell hozzá, jó családi háttér, meg s.egg kb.

De nincs is ezzel gond, csak akkor olyan embereket, akik teljesen alkalmatlanok erre a szakmára, fel sem kéne venni az orvosi egyetemre.

És ezt már a legelején ki lehetne szűrni egy több fős, valamilyen felvételi bizottság előtt történő személyes, felvételi meghallgatással.



2019. aug. 8. 10:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 A kérdező kommentje:

36:


"De most a kisujjad gyulladásának kezelését mennyiben módosította volna az, hogy az orvosod az egyetemi felvételi kapcsán részt vett volna egy meghallgatáson is?"


Mivan??? Ki beszélt erről?

Leírtam a kérdés alatt, hogy sajnos családi okok miatt a közelmúltban elég sok orvost és kórházat végig kellet járnom. Nem a saját problémámból kifolyólag.


A 15-ösnek erre a kinyilatkoztatására reagáltam:

"Laikusok azt hiszik meg tudnak ítélni egy orvost, de nem. "


Ezzel:

"Szerinted amikor kishíjján vérmérgezést kaptam, mert a bőrgyógyász hónapokig kísérletezett egy gyulladáson különböző szteroidkrémekkel, ahelyett hogy azonnal a sebészetre irányított volna, akkor ne tudom megítélni, hogy jó orvos-e vagy sem?"


Tehát mint leírtam, több családtagom okán, több mint 10 különböző orvossal kerültem kapcsolatba az elmúlt időszakban.

Ezen esetek miatt szakadt el a cérna, nem a saját problémám miatt, hogy kishíjján vérmérgezést kaptam a kontár bőrgyógyász miatt. Azt még be is nyeltem volna.


" Ha meg szakmailag volt baj a munkájával, minden folyosó falára ki van függesztve a betegjogi képviselő elérhetősége."


És akkor mi történt volna szerinted? Na mi?

2019. aug. 8. 17:47
 42/86 A kérdező kommentje:

37:

Már bocs, de érveket eddig én nem olvastam.

Az volt a "válasz", hogy az jobb lenne ha sógor-koma-jóbarát gyerekét vennék fel pofára?


Senki nem beszélt ilyesmiről, csak itt mindenki elegánsan átsiklik afelett, hogy én a személyes meghallgatást a pontos felvételi rendszer megtartása MELLETT javasolnám.

2019. aug. 8. 17:50
 43/86 A kérdező kommentje:

38:

Ne csúsztass, sehol nem írtam hogy az orvosi büfészak és azt sem, hogy nem kell tanulni.

Azt írtam, hogy bárki el tudja végezni, aki elég kitartó, tud magolni és van egy biztos családi háttere, mivel az orvosi gyakorlatilag 90%-ban magolásról szól, gondolkodni nem sokat kell hozzá (ez erősen meg is látszik a már végzett orvosok egy jó részén.)

És nincs a rendszerben olyan szűrő, ami a pályára teljesen alkalmatlan egyedeket kiszűrné.

2019. aug. 8. 18:03
 44/86 anonim ***** válasza:
100%

te sem reagalsz az en felveteseimre.


amugy meg nagggyon sokan par ev utan egnek ki, senki nem ugy kezdi, hogy leugatja a beteget. ezt nem feltetlen lehet meg egyetem elott kiszurni...

2019. aug. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 A kérdező kommentje:

44:

Ezt én értem, de akiről már az elején kiszűrhető, hogy totál alkalmatlan, már az jobb lenne a jelenlegi helyzetnél.


Mármint mire nem reagáltam?

2019. aug. 8. 19:02
 46/86 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, ha felvételi elbeszélgetést visszahoznák jobban felerősödne az a jelenség, hogy xy haver, rokon gyerekét vesszük fel.

Sok alkalmatlan orvos van, de ez minden szaknál így van.

Én nem egy rezidenssel találkoztam, aki vért sem tudott venni egyáltalán, kiverte a víz teljesen, a nővérek meg csak álltak és néztek zavarukban, ők érezték cikinek:D Olyan orvossal is találkoztam nem eggyel, aki nem tudta a megoldást a problémára vagy máshoz küldött vagy olyan fogorvossal aki rosszul volt a vértől és munka közben kellett megállnia. :D 4 orvosi kar van (több kellene amúgy), nagyon sokan most orvosnak akarnak menni mert hiány van belőlük, ha hiány van egy szakmából akkor a legrosszabb szakmabelinek is lesz munkája mert rá vagy szorulva, az orvosoknál ez most így van. Orvostanhallgató ismerősöm mesélte, hogy sok hallgató nem hajlandó boncolni mert undorodik az egésztől, a vértől fél de szakorvos szeretne lenni, maga az orvostudomány érdekli vagy próbálja magának bebeszélni, hogy érdekelje (egyik ismerős így van orvosin, mert hogy orvosként lesz biztos munkahelye) sokszor a vizsgán is elméletben kérdeztek tőlük mert megbeszélték az oktatóval, hogy ők ezeket nem bírják. Én ezen nagyon meglepődtem, én anno pont azért nem jelentkeztem orvosira mert a vért nem bírom meg a boncolást, de imádok az embereken segíteni, ha ezt tudom, hogy ez nem kizáró ok én is mentem volna orvosira lehet.

Mindent egybevetve, ez nem csak az orvosira vonatkozik hanem más szakokra is.

2019. aug. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
63%

“ És akkor mi történt volna szerinted? Na mi?”

Biztos több mint azzal, hogy idejöttél a gyakorira kiírni magadból az utálatot, bízva abban hogy majd mások támogatni fognak, de ahogy észreveheted, itt is csak tátott szájjal szaladsz a f...szerdőben...

2019. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
100%
#46 hova jár az ismerősöd? Olyan nincs, hogy nem bírja és nem akar boncolni. Be kell menni gyakorlatra, különben megbukik anatból/patoszból 😃 Meg kell szokni.
2019. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
100%

#48


Ez Sote volt. Ő biztosan nem boncolt meg semmi ilyet, undorodik ezektől. :D

2019. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes... Max azt tudom elképzelni, hogy undorodik, de megcsinálja, mert mindkét tárgy bonctermi részén megbuktatják a vizsgán, ha nem hajlandó hozzáérni, megmutatni amit kell...na mindegy🤷🏻‍♂️
2019. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!