Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemeken miért...

Az orvosi egyetemeken miért nincs felvételi elbeszélgetés? Nagyon nem ártana.

Figyelt kérdés

Valami pályaalkalmassági szerűre gondolok.

Mert az, hogy ilyen 430-440 pontokkal bárki bekerülhet (amit nem egy nagy mutatvány összehozni), ez azért nem egy túl komoly szűrő.


Sajnos családi okok miatt a közelmúltban elég sok orvost és kórházat végig kellet járnom, és hát az a szomorú tapasztalatom, hogy 10 orvosból 9-re egy kismacskát nem bíznék rá, nemhogy emberéletet.


Az egy dolog, hogy ugyanarról a problémáról 3 különböző orvos 3 különböző dolgot mond, de hogy emberileg a béka s..gge alatt van a többségük, az teljesen kiábrándító.


Én értem, hogy orvoshiány van, de akkor sem kellene mindenféle, laikus számára is egyértelműen láthatóan alkalmatlan embereknek orvosi diplomát nyomni a kezébe.


Mert azért legyünk őszinték, egy orvosi egyetemet elvégezni nem egy nagy durranás.

Kitartás kell hozzá, jó családi háttér, meg s.egg kb.

De nincs is ezzel gond, csak akkor olyan embereket, akik teljesen alkalmatlanok erre a szakmára, fel sem kéne venni az orvosi egyetemre.

És ezt már a legelején ki lehetne szűrni egy több fős, valamilyen felvételi bizottság előtt történő személyes, felvételi meghallgatással.



2019. aug. 8. 10:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 A kérdező kommentje:

60:

Akkor mondjuk a rengeteg felesleges töltelékanyag helyett kéne tanítani az orvosin pl. Kommunikációt, konfliktuskezelést, kifogáskezelést, stb.

Talán ezek is lennének annyira fontosak, mint pl a kislábujj latin neve.

2019. aug. 10. 23:06
 62/86 A kérdező kommentje:

60:

A szakmai alkalmatlanságot én sem gondolom hogy ki lehetne az elején szűrni, de az emberit mindenképpen.

2019. aug. 10. 23:08
 63/86 anonim ***** válasza:
85%
Tanítanak. Van kommunikáció, van pszichológia, van antropológia. Nulla a belelátásod és még te akarod itt megmondani a tutit?
2019. aug. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 A kérdező kommentje:

63:

Nem pszichilógiáról beszélek, hanem konfkiktuskezelésről, kifigáskezelésről.

Sokra mész a pszichilógiával, ha odamegy neked a 120 kilós cigány hőbörögni.

2019. aug. 11. 09:40
 65/86 anonim ***** válasza:
85%
Ne idegesíts már, a pszichológia tantárgy keretein belül van olyan, hogy konfliktuskezelés, ésatöbbi. Esküszöm nem értem, hogy miért kell valamibe beleszólni, amibe nem látsz bele. Legalább tájékozódnál előtte, néznél egy képzési tervet, de sokkal egyszerűbb háttértudás nélkül pampogni.
2019. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
85%

mert a konfliktuskezelessel sokra mesz a kancigannyal:D de nem kell addig menni, heim pal gyerekborgyogyaszat: az anyuka a magassarkujaval ugy belerugott az ajtoba, hogy beleragadt es egy lyuk maradt utana, meg elhordott mindenkit mindennek.... talan nem kene allat modjara viselkedni. meg elhordani az orvost mindennek, ha egyaltalan a 12 oras surgossegi muszakja alatt mereszel harapni egyet a szendvicsebol.... egy masik sztori: a muszak alatt meg pisilni se volt ideje az orvosnonek a surgossegin, es annyira befeszult hogy utana at kellett mennie az urologiara h megkateterezzek. ezt uron meseltek nekunk....


szerintem en teljesen normalisan allok hozzad, de amugy hozod ezt a kinyilik a bicska az embee zsebeben stilust, komolyan. emberekkel balo banasrol papolsz, mikor az nem jut el az agyadig, hogy kedvesebb stilussal meg a kritika is sokkal jobban van fogadva es kialakulhat diskurzus.

2019. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 A kérdező kommentje:

63:

Túl nagy hangsúlyt akkor mégsem fektethetnek rá, ha igy sem sikerül a legtöbb orvosnak jól kommunikálnia a betegekkel.

2019. aug. 11. 12:36
 68/86 A kérdező kommentje:

66:

Nézd ez egy ilyen szakma, ahol minden nap a legkülönbözőbb féle emberekkel kell találkozni, kommunikálni. A legaljától a legfelsőbb szintig.

És igen, nyilván máshogy kell beszélni, magyarázni egy 8 általánost sem végzettel és megint máshogy egy tanárral pl.

Ez is része az orvosi munkának, és pont erről szól a kérdésem is, hogy akik alkalmatlanok erre (nyilván nem lehet mindenkit, de egy részét egész biztosan), azt már az elején ki lehetne szűrni. Akár pszichológiai tesztekkel is.


És lám, csak beigazolódik, hogy mégsem alaptalan a felvetésem.

2019. aug. 11. 12:47
 69/86 anonim ***** válasza:
79%

most mire celzol egeszen pontosan?:) hogy alkalmatlan lennek, csak azert, mert szerintem nem kene allatkent viselkedni? nem mondtam arrol semmit, hogy egy ilyen helyzetben hogyan reagalnek (mondjuk ha testi sertesig elmegy valaki, egyertelmu, hogy rendort hivok.) erre elkezdesz utalgatni.


oke, hogy sokfele emberrel kell szot erteni orvoskent, es bizonyos hekyzetekben ertheto, ha valaki indulatos. de azt nem kell elturnom, hogy fenyegessenek, megussenek, ugy beszeljenek velem, mint a kutyaval. akkor majd ellatom, ha lehiggadt, nyilvan nem fogok visszakáanyázni, de nem is fogom mosolyogva turni. ha szerinted errol szol az orvosi hivatas, akkor nagyon el vagy tevedve.

2019. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 A kérdező kommentje:

69:

Én rád vonatkozóan semmire nem céloztam.

És olyat sem írtam sehol, hogy egy orvosnak azt kell eltűrnie, hogy fenyegessék, vagy megüssék. Úgy érzem erős túlzásokba esel. Ezek elszigetelt, egyedi jelenségek, ha egyáltalán van ilyen.


Viszont azt meg kell értenetek és el kell fogadnotok, hogy ha az embernek a saját, vagy szerettének az egészsége a tét, akkor természetes, hogy kicsit ingerültebb az átlagnál.

Azt azért kijelenthetjük, hogy orvoshoz senki nem jókedvéből megy, hanem mert muszáj.


Tehát egyetlen orvosnak sem kell nyilván semmiféle fenyegetést eltűrnie,

DE!!! Azt viszont elvárom, hogy ha esetleg kettőnél több kérdést méltóztatok feltenni, akkor ne az óráját nézegesse és ne úgy beszéljen a hozzátartozómmal, mint akit a s.ggéből rángatott elő, tehát elvárom a kölcsön tiszteletet akkor is, ha nem magánegészségügyben, hanem államiban találkozunk.

Mert tulajdonképpen ott is az én pénzemből kapja a fizetését.

2019. aug. 11. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!