Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemeken miért...

Az orvosi egyetemeken miért nincs felvételi elbeszélgetés? Nagyon nem ártana.

Figyelt kérdés

Valami pályaalkalmassági szerűre gondolok.

Mert az, hogy ilyen 430-440 pontokkal bárki bekerülhet (amit nem egy nagy mutatvány összehozni), ez azért nem egy túl komoly szűrő.


Sajnos családi okok miatt a közelmúltban elég sok orvost és kórházat végig kellet járnom, és hát az a szomorú tapasztalatom, hogy 10 orvosból 9-re egy kismacskát nem bíznék rá, nemhogy emberéletet.


Az egy dolog, hogy ugyanarról a problémáról 3 különböző orvos 3 különböző dolgot mond, de hogy emberileg a béka s..gge alatt van a többségük, az teljesen kiábrándító.


Én értem, hogy orvoshiány van, de akkor sem kellene mindenféle, laikus számára is egyértelműen láthatóan alkalmatlan embereknek orvosi diplomát nyomni a kezébe.


Mert azért legyünk őszinték, egy orvosi egyetemet elvégezni nem egy nagy durranás.

Kitartás kell hozzá, jó családi háttér, meg s.egg kb.

De nincs is ezzel gond, csak akkor olyan embereket, akik teljesen alkalmatlanok erre a szakmára, fel sem kéne venni az orvosi egyetemre.

És ezt már a legelején ki lehetne szűrni egy több fős, valamilyen felvételi bizottság előtt történő személyes, felvételi meghallgatással.



2019. aug. 8. 10:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
80%
Ha olyan orvosokat akarsz, akik sose kapják fel a vizet, sose türelmetlenek, mindig jól kezelik a konfliktusokat, akkor elárulom neked a nagy igazságot: nincs ilyen ember. Ne is legyenek akkor orvosok, a te mércéd alapján nincs erre alkalmas személy.
2019. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 A kérdező kommentje:

71:

Nem ezt mondtam.

De ha pl normálisan kérdezek, akkor elvárom hogy normálisan válaszoljon, ne a száját huzogassa.

Ha megkérem, hogy üljünk le és magyarázza el a hozzátartozómnak ezt, vagy azt, akkor ne az óráját nézegesse, stb.


Aki erre képtelen, az nem való erre a pályára, menjen el máshova. Vagy menjen el patológusnak, ott nem kell emberekkel kommunikálnia.

2019. aug. 11. 19:00
 73/86 anonim ***** válasza:
82%

valoszinuleg azert az orajat nezegeti, mert mar 10 perce mashol kene lennie. ez nem jutott eszedbe? sajnos orvoshiany van, egyre kevesebb ido jut egyre tobb betegre. valoban az lenne a szerencses, ha mindenkivel eltoltene fel orat az orvos, de akkor bedolne az eu es meg annyira se mukodne, mint most.

vagy leul a te hozzatartozoddal, es akkor a masikfog hoborogni, hogy mar masfel oraja var az orvosra, es akkor meg husz percet kesik.


erre mi a megoldasod?

2019. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
79%

Ahh kedves 73-as szerintem hagyd...

A kérdező nem veszi észre, hogy a válaszadók közül senki nem ért egyet..biztos most is a többség a hülye


De el lehet jönni kérdező, felvételezni, tanulni a "sok tölteléktárgyat" és megmutatni hogy te hogy csinálnád, akkor talán lenne az országnak 1! "jó" orvosa...

2019. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 A kérdező kommentje:

74:

Van már diplomám, nem tervezek már többet.

De ha orvos lennék, elhiheted hogy abban is a legjobb lennék, ugyanúgy mint s mostani szakmámban.

2019. aug. 12. 09:47
 76/86 anonim ***** válasza:
80%
XD najo, mostmar tuti csak trollkodsz...
2019. aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 A kérdező kommentje:

*75

Kimaradt, hogy 2 diplomám van, mielőtt jönne itt az okoskodás, hogy “deazorvosinsokkalsokkaltöbbetkelltanulni”

2019. aug. 12. 11:01
 78/86 anonim ***** válasza:
80%

basszus:D direkt szitod a feszkot... a valoban problemat jelento dolgokra nem reagalsz, semmi konstruktiv javaslatod nincs (miert is lenne, hisz vagdalkozni akartal csak), es te vagy tiszteletlen es provokalo ugy, hogy szerintem mi erre nem adtunk okot.


felolem atomfizikus is lehetsz, emberekkel semennyire se tudsz bannia a kerdes alapjan. abba is hagytam. szia

2019. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
76%
Rajtad egy harmadik se segítene.
2019. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 A kérdező kommentje:

78:

Már maga az alapkérdésem is egy konstruktív javaslat, írtam azt is hogy pszichológiai tesztet is lehetne íratni, ott aztán tényleg nem lehetne rá fogni, hogy pofára megy.

2019. aug. 12. 12:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!