Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemeken miért...

Az orvosi egyetemeken miért nincs felvételi elbeszélgetés? Nagyon nem ártana.

Figyelt kérdés

Valami pályaalkalmassági szerűre gondolok.

Mert az, hogy ilyen 430-440 pontokkal bárki bekerülhet (amit nem egy nagy mutatvány összehozni), ez azért nem egy túl komoly szűrő.


Sajnos családi okok miatt a közelmúltban elég sok orvost és kórházat végig kellet járnom, és hát az a szomorú tapasztalatom, hogy 10 orvosból 9-re egy kismacskát nem bíznék rá, nemhogy emberéletet.


Az egy dolog, hogy ugyanarról a problémáról 3 különböző orvos 3 különböző dolgot mond, de hogy emberileg a béka s..gge alatt van a többségük, az teljesen kiábrándító.


Én értem, hogy orvoshiány van, de akkor sem kellene mindenféle, laikus számára is egyértelműen láthatóan alkalmatlan embereknek orvosi diplomát nyomni a kezébe.


Mert azért legyünk őszinték, egy orvosi egyetemet elvégezni nem egy nagy durranás.

Kitartás kell hozzá, jó családi háttér, meg s.egg kb.

De nincs is ezzel gond, csak akkor olyan embereket, akik teljesen alkalmatlanok erre a szakmára, fel sem kéne venni az orvosi egyetemre.

És ezt már a legelején ki lehetne szűrni egy több fős, valamilyen felvételi bizottság előtt történő személyes, felvételi meghallgatással.



2019. aug. 8. 10:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 A kérdező kommentje:

28:

Ja, mert ha itt valaki bármi kritikát fogalmaz meg az orvosokról, az kizárólag 1 ugyanazon személy lehet :DD

2019. aug. 8. 12:19
 32/86 A kérdező kommentje:

29:

Hát ez aranyos, a "nagyszájú beteg"a hibás.

Ja, csak az a nagyszájú beteg az orvos kezébe adja konkrétan az életét (vagy az anyjáét/apjáét), ezért cserébe elvárna egy kis empátiát, emberséget.

2019. aug. 8. 12:25
 33/86 anonim ***** válasza:

Szerinted amikor kishíjján vérmérgezést kaptam, mert a bőrgyógyász hónapokig kísérletezett egy gyulladáson különböző szteroidkrémekkel, ahelyett hogy azonnal a sebészetre irányított volna, akkor ne tudom megítélni, hogy jó orvos-e vagy sem?


Jó, akkor nem az ujjad, hanem a hátad kö9zepe, nyakad, akármi...

2019. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 A kérdező kommentje:

Egyébként félreértés van.

Én nem a mostani pontos rendszer helyett tartanám jónak a személyes, szóbeli felvételit is, hanem MELLETTE, tehát mintegy kiegészítve azt.

Tehát az alap, hogy a pont legyen meg, de az még ne jelentsen automatikus bejutást az orvosira.

És ha a pontja is elég ÉS a szóbeli felvételin IS megfelelt, akkor van felvéve.

2019. aug. 8. 12:29
 35/86 A kérdező kommentje:

33:

Ja, hogy azért voltam mafla, mert bíztam az orvosban...értelek.

2019. aug. 8. 12:31
 36/86 anonim ***** válasza:
100%
De most a kisujjad gyulladásának kezelését mennyiben módosította volna az, hogy az orvosod az egyetemi felvételi kapcsán részt vett volna egy meghallgatáson is? Egy tök aranyos, empatikus doki is hozhat rossz döntést, ahogy egy paraszt is jót. Így látatlanban a konkrét esetről meg nehéz bármit is mondani. Gyulladásra nyilván gyulladáscsökkentőt ad elsőkörben, nem lehet mindenkit a sebészetre küldeni. Ha emberileg volt bajod az orvossal, mondd meg neki, hogy doktornő, doktor úr, én normálisan viselkedtem magával, legyen szíves velem is hasonlóan bánni. Ha ezek után is nyomorék, akkor nem kell hozzá menni többet. Ha meg szakmailag volt baj a munkájával, minden folyosó falára ki van függesztve a betegjogi képviselő elérhetősége. Most annak semmi értelme, hogy gyakorin kezded el szidni a dokikat.
2019. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges neked itt csépelni a szót 😀 adekvát érveket nem tudsz felhozni, kiragadod a neked nem tetsző mondatokat és csókolom. Elég baj ha ez jelenti Magyarországon a két diplomás szintet. Na minden jót
2019. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
100%

en orvostanhallgato vagyok, utolso eves. ertem, amit mondasz, de egyreszt azert eleg hergelo hangnemben irtad ki a kerdest (elegge degradalo nagyon kemeny egyetemi evek, napi 10 ora tanulasos vizsgaidoszakok utan megtudni, hogy amugy ezt barki kepes elvegezni... valoban, nem kell hozza matek, de ennyi erovel akkor a mernoki, fizikusi meg hardcore penzugyi szakokon kivul minden bufeszak. barki kepes megtanulni portugalul, stb. talan a mateknal jobban szamit a tehetseg, de szerintem nem szerencses minden mast ilyen modon lenezni, es meg ha ez is a velemenyed, nem lesz konstruktivan fogadva semmilyen javaslat, ha mar a talalasnal mintegy tamadassal kezdesz. ezt csak ugy az emberekkel valo banashoz, a jovore.:))


ugyanakkor az orvosi szakma is olyan szerteagazo, hogy vannak teruletek, ahol egyaltalan nem is talalkozol a beteggel, vagy minimalis mertekben. kutato, labororvos, anesztes, radiologus... utobbi ketto meg csak-csak kommunikal valamennyit, de azert nem oly sokat (igaz, egy anesztes meg a hozzatartozokkal kell kozolje a rossz hireket sokszor...)

a lenyeg, hogy ugyan lehet valaki nem tud csevereszni, de tokjo kutato lenne belole. van is ilyen ismerosom, mar most latszik hogy minimum mta tag lesz belole, kozben szolni kettot nem igazan tud, holott summa cum laudeval fog vegezni. most akkor o ne legyen kutato?


szoval ez nem ilyen egyszeru. en meg sok vizsgan megkaptam, hogy milyen empatikus vagyok, pszicho vizsgan, hogy tobb ilyen ember kene, kozben eleg teszetosza vagyok, most mar jobb es probalok felnoni a feladatokhoz nyilvan, de nekem ez aktiv erofeszites (a sok helyezkedes, mert pl gyakorlatban nulla tudassal is elvegezheted az egyetemet, ha nem nyomulsz a gyakokon. nincs szervezett oktatas. le vagy bhaszva a korhazba, es a kutya nem foglalkozik veled. szamomra meg eleg frusztralo ez a helyzet, loholok a doki, a nover utan, aztan egyszer csak lesz ideje emberszamba venni es hozzamszolni.... de elsoskent meg teljesen uborka voltam, vartam, hogy valaki odajojjon, tanitson.... na varhattam is.)


sajnos tul utopisztikus elkepzeles ez.

2019. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
31%
Kiváló magyar orvosok vannak. Külföldön.
2019. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
37%
Persze Magyarországon is vannak kivaló orvosok. De aki tud (és akar) az kimegy külföldre. Ergó hiába jó a kikepzett orvosok 90%-a, ha a nagyrészük nem marad Magyarországon.
2019. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!