Szerintetek igaza van a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Középsuli után kihagytam egy évet egyetem előtt, hogy elvégezzek előtte egy okj-t. Ebben az egy évben dolgoztam az okj mellett.

Most jelentkeztem nappali képzésre, csak államit jelöltem, mert csak így tudnánk finanszírozni.

A szüleim nem örülnek, hogy nappalira jelentkeztem, szerintük levelezőre kellene mennem, hogy tudjak mellette dolgozni, azt mondják, azért jelentkeztem nappalira, csak mert nem akarok dolgozni.

Na jó, oké, de a levelezőt szerintem nem tudnám munka mellett elvégezni, nem lenne rá elég időm, nehezebb lenne feldolgozni saját magam az egész anyagot.

Nappalira szeretnék járni, mint a többi volt osztálytársaim.


Szerintetek igazuk van? Mi a véleményetek erről?



2020. febr. 16. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Háát nem tudom, nekünk eléggé kevés pénzünk volt mindig, anyám egyedül tartott el 3 embert, de soha nem jött volna szóba ilyesmi. Még ô akart lebeszélni a dolgozásról, hogy csak a tanulmányaimra koncentráljak. Sose várta volna el, hogy egyetem mellett dolgozzak, pedig mint mondtam, nem álltunk valami jól. Számomra elég érdekesek a szüleid, hogy ilyet mondanak. Pláne, hogy a kérdésedbôl azt veszem ki, hogy max 20-22 éves lehetsz.

De egyébként

2020. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, #1es vagyok, folytatom:

De egyébként attól függ milyen szakra jársz, egy könnyû nappalin akàr dolgozhatsz is mellette, hétvégén meg délutánonként. Más kérdés, hogy ami ilyen rugalmas, az maximum a meki, ezért nem dolgoztam alapképzés mellett én sem. Levelezôvel nekem nincsenek tapasztalataim, viszont ott dolgozó felnôtt emberek vannak általában, tehát ezek szerint meg lehet oldani mellette a munkát, csak ha vizsga van, akkor nagyon kell tanulni. Milyen szakra mész?

2020. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakra jársz kérdező?


Azért a legtöbb egyetem mellett lehet 20-30 órában dolgozni. Mások is dolgoznak a nappali szak mellett. Ha olyan nappali szakra jársz, ami mellett nem lehet dolgozni (orvosi, mérnök), ott a levelező se ér sokat, ha van egyáltalán.


Elég fontos, hogy az alapkèpzésed nappali szakon legyen.


Szóval nincs igazuk, az alapképzést csináld végig nappalin, majd utána dolgozol.

2020. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy a szüleidnek fontosabb az a kevés pénz, amit kereshetnél, mint a jövőd. Persze, ha nincs rá kerete a családnak, az más. De ha van rá lehetőség, a nappali a jobb megoldás.
2020. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok.

Anglisztikára jelentkeztem, úgyhogy igen, szerintem tudnék nappali mellett is dolgozni ha úgy van.

Keret megoldható ha, ha nagyon muszály, de mindenképp csak államin.

2020. febr. 16. 16:00
 6/15 anonim ***** válasza:
Anglisztikán aztán pláne csak a nappali működik.
2020. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miért gondolod?
2020. febr. 16. 20:39
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy anglisztikát csak nappalin. Gazdaságit, pl kereskedelem és marketing meg hasonlók, ezek tök jól elvégezhetôk levelezon, de az “isztikák” (anglisztika, germanisztika, skandinavisztika stb stb) ezeken annyira nagy hangsúly van a nyelven, hogy semmi èrtelme nem lenne a levelezônek.
2020. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"azt mondják, azért jelentkeztem nappalira, csak mert nem akarok dolgozni."

"Szerintetek igaza van a szüleimnek?"


Nem tudom, mondd meg te

2020. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

*tehát,hogy tényleg ezért-e.

Ja de várjál, szóval, hogy abban van-e igazuk, hogy inkább a levelezőt kellett volna preferálnod? Hát, itt szerintem nincs egyértelmű álláspont. Hogy állást lehessen foglalni egyértelműen valamelyik mellett.

De ha te pl úgy érzed, hogy munka mellett nem tudnád csinálni a tanulást, akkor ez egy nagyon fontos szempont, és szerintem a szüleidnek megértőnek, toleránsnak kellene lenniük. Elvégre mégiscsak a szüleid. Max majd amikor lesz munkád az iskola után, időnként kicsit besegíthetsz nekik, ha tudsz, vagy ha szükségük van rá. Akár pénzzel, akár hazajárni néha oda miután elköltöztél is mosogatni akár pl... De csak ha igénylik, csak ha szükségük van rá.

2020. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!