Szerintetek igaza van a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Középsuli után kihagytam egy évet egyetem előtt, hogy elvégezzek előtte egy okj-t. Ebben az egy évben dolgoztam az okj mellett.

Most jelentkeztem nappali képzésre, csak államit jelöltem, mert csak így tudnánk finanszírozni.

A szüleim nem örülnek, hogy nappalira jelentkeztem, szerintük levelezőre kellene mennem, hogy tudjak mellette dolgozni, azt mondják, azért jelentkeztem nappalira, csak mert nem akarok dolgozni.

Na jó, oké, de a levelezőt szerintem nem tudnám munka mellett elvégezni, nem lenne rá elég időm, nehezebb lenne feldolgozni saját magam az egész anyagot.

Nappalira szeretnék járni, mint a többi volt osztálytársaim.


Szerintetek igazuk van? Mi a véleményetek erről?



2020. febr. 16. 14:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Mondtam már nekik, hogy nehezen menne munka mellett a levelező, de csak annyit mondanak rá, hogy "Dehogynem menne nekem, ugyanúgy meg tudnám tanulni, mint nappalin, ugyanúgy leadja a tanár az anyagot a heti egy napon, mint a nappalisoknak".

Szerintem ez nem igaz, meg amúgy is, honnan tudhatnák?

2020. febr. 17. 23:06
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleid szimplán tájékozatlanok egyetem témában. Neked kell tudnod, mit szeretnél, hogyan szeretnéd, a te életed, a te jövőd múlik rajta. Ennyi idősen egyébként is van jogod eldönteni, hogy mit hogyan merre.
2020. febr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Szerintem a szüleidnek támogatniuk kellene a döntésedet, amennyiben van rá keret. Levelezősként sajnos sok mindenből kimaradnál ami az egyetemi élethez tartozik, és nehezebb is munka mellett tanulni.

Szomorú amikor a szülők nem tudják támogatni a gyerekőcük, de a legszomorúbb talán az, amikor tudnák, de nem akarják...


Hova jelentkeztél egyébként?

2020. febr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Elsőként Pannon Egyetemre, még amit megjelöltem az az elte-bdpk és a PTE.
2020. febr. 19. 18:51
 15/15 anonim válasza:

Na az jó, én a Pannonra járok:)


Hogy tudsz/akarsz-e mellette dolgozni azt neked kell eldöntened. Van aki nappali mellett dolgozik, de a jegyei nem a legjobbak, van akinek levelezőn, teljes munkaidős állás mellett tök jó jegyei vannak, szóval nem lehetetlen, de nem is könnyű.


Sok sikert, és ne hagyd, hogy a szüleid (vagy bárki más) elvegyék a kedved.

2020. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!