Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a 4,46-os átlag...

Szerintetek a 4,46-os átlag borzasztóan rossz nyolcadik osztályban?:D

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet, hogy egy viszonylag erős iskolába járok per pillanat,így az átlagom nemigen akart felszökni az idei évben sem,bármennyire is próbálkoztam.Sőt,mondhatni romlott.Azokból a tantárgyakból,melyek a hozott pontokba is beleszámítanak,a matematikát leszámítva mind ötös vagyok.(a matek sajnos nem az erősségem,ráadásul legnagyobb szerencsémre egy rémes tanárt fogtam ki:'))A leendő iskolákról is vannak ambícióim,de semmiképpen sem szeretnék egy versenyistállót választani.Köszönöm,nyolc év éppen elég volt.Egy Berzsenyi Dániel szintű iskolába való bekerülést képes lennék abszolválni ilyen tanulmányi eredményekkel?Mit gondoltok? Esetleg tudnátok humán-történelem tagozatos iskolákat ajánlani?Nagyon megköszönném!Minden vágyam hogy történelmet,irodalmat tanuljak!:)

2021. jan. 18. 19:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egy tök jó átlag, ha jól emlékszem, nekem sem volt sokkal jobb nyolcadikban (ha egyáltalán jobb volt). Azokból legyen jó jegyed, amik számítanak (oké, általánosban a matekot is nézik, de nem veszítesz sokat, ha mellette a többi jegyed 5-ös), a többi nem fontos, meg ugyanez lesz a szempont, ha majd később egyetemre felvételizel, szóval ha te a humán vonalon mozogsz, azokra kell rámenni. Nem tudom pontosan, hogy a Berzsenyi milyen, de nekem sem jutott eszembe versenyistállóba menni. Megjelöltem egyet, de nem kerültem be, mert borzalmas felvételit írtam, de a barátaim, akik odamentek, nem szerették a helyet egyáltalán, úgyhogy örülök neki. Végül így is egy egész jó helyre vettek fel, tök jó tanárokat kaptam, az eredményeim is rendben vannak, aztán majd meglátjuk az érettségit meg az egyetemet, ami kicsit keményebb lesz ennél:)
2021. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Ez némi megnyugvást adott!:'DIgen, egyértelműen a humán tárgyak azok,amelyekben jobb vagyok.Édesapám történész, anyukám pedig pedagógus.A beállítottságomon kevés eséllyel tudok változtatni..:'DIdén vagy végzős?Szurkolok, hogy sikerüljön bejutnod az áhított egyetemre/fősulira!!
2021. jan. 18. 19:55
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jó ez az átlag.
2021. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)

Én a II. kerületi Móricz Zsigmond Gimnáziumba jártam társadalomtudományi osztályba és a testvérem is oda jár jelenleg. Nagyon szerettük, mert színvonalas oktatást biztosítanak, az iskola és környéke nagyon szép. Én habár már 3.éves egyetemista vagyok, még mindig tartom a magyar tanárommal a kapcsolatot. Folyamatosan szervez (még a vírus előtt) közös színház vagy mozis programokat. Az egyik legodaadóbb tanár az iskolában, imádom. A történelem tanárom szintén az egyik legjobb tanár volt a suliban, nagyon sokat követelt tőlünk, (heti 4x volt törink 9-ben, 10.-ben meg heti 5x) nagyon jól megtanította az anyagot, alaposan, érthetően. Az összes tanévben már februárban befejeztük a tankönyvet és a maradék hónapokban érettségi feladatsorokat oldottuk meg. Szinte mindenki emeltezett töriből, aki társadalomtudományi osztályban kezdte a tanulmányait.

Ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan! :)

2021. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az átlaggal nincs baj, főleg, hogy az iskolai pontokbol keveset veszítesz, ha csak a matek négyes. Sokkal több fog múlni a szombati központi írásbalin, aminek ugye a fele matek. Egyébként megnéztem a honlapjukat, 50pont az iskolai pontszám, 100 a központi és 50 a szobeli. Tehát a matek négyessel nem veszítesz sokat, viszont a központit jol meg kellene írnod.
2021. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik válaszoló!Nagyon köszönöm az ötletet,az iskola történetesen elérhető távolságra van az otthonomtól.Mindenképp fontolóra veszem az ötletet,köszi az információt!:D
2021. jan. 18. 21:26
 7/16 A kérdező kommentje:
5.-dik válaszoló:Evidens.Természetesen az írásbelire hajtok,remélem sikerülni fog!
2021. jan. 18. 21:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolok neked! 5-os voltam.
2021. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vannak jobbak is de ha nem hozzájuk méred magad akkor ez egy jó átlag. Valaki szintjén gimiben is kitűnő a normális. Te magad írtad is, hogy nem versenyistállót akarsz. Így nyilván jó átlag. Csak azt nem tudom, hogy egy általános iskola hogy a fenébe lehetne versdenyistálló.
2021. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es:Pontosan ugyanez a kérdés elhangzott az én számból is!:DSajnos létezik ilyesmi!:'D
2021. jan. 18. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!