Milyen a jogi egyetem?

Figyelt kérdés

Ha van itt olyan, aki Pázmányon, ELTE-n, Károlin (vagy a debreceni egyetemen) tanul jogot, tudna picit mesélni, hogy milyen?

Többi egyetem is érdekel, de leginkább ez a négy:))



2021. ápr. 28. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:
Magát a gazdaságot szeretem, de azt nem biztos, hogy el tudom képzelni, hogy én később ezzel foglalkozzak, ez a baj.
2021. ápr. 28. 17:01
 12/65 anonim ***** válasza:
Hetes, nincs mindenre tankönyv, sokszor a tankönyv is részben hatálytalan, mert nem tud olyan gyorsan frissülni, mint ahogy változik a jogszabály. Nem az oktatók kiválósága a lényeg, a " jó tanár" megítélése amúgy is nagyon szubjektív, és mint írtam, sokan tanítanak több egyetemen. De pl. markmyon is olvasható volt az egyik tanáruknál, hogy szidják milyen nehéz nála az eljárásjog vizsga, addig az Eltén dicsérték, hogy mindenki hozzá akarna kerülni. Ez is elgondolkodtató, hogy aki a Károlin a mumus, az az Eltén egy angyal. Egyszerűen más szintre rendezkednek be ott a hallgatók az elvárások tekintetében, mint egy Eltén, és ezt már korábbi, szintén a két egyetem között áttanító tanárom is mondta már. De én tényleg nem akarom szidni a Károlit, ezek csak tények. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy a Károlin nagyon sokan olyanok vannak, akik egyik-másik egyetemről valamilyen oknál fogva kibuktak vagy otthagyták, ez sem tesz jót a hírnevének. A kilencesnek meg igaza van abban, hogy a szakmai tapasztalat is számít, ki mennyit fejlődik egyébként az egyetem alatt.
2021. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
62%
Már csak annyit tennék hozzá, hogy ha a kérdező jogra akarna menni, szerintem az Elte-Pázmány között gondolkodjon, illetve a Debrecen (nem tudom, hogy távolsági alapon, vagy hogy nézte ezt ki a két budapesti kar mellett), és végül amelyik mellett dönt, és ott nem sikerülne jól az élet, akkor gondolkodjon el csak a Károlin, ha mindenáron jogász akar lenni. Az Eltéről a Pázmányra, Pázmányról többnyire Szegedre akarnak menni azok, akik valamiért nem tudják/akarják az adott intézményben folytatni a tanulmányaikat. Nyilván váltáskor figyelembe kerülhet a lakhely közelsége is, én pl. csak budapesti karban gondolkodtam anno, mert itt lakom, és nem lett volna arra pénzünk, hogy kollégiumba járjak, vonatozzak, itt-ott bérlet, kaja...Noha utólag bánom, hogy kiamradt a szabadság az egyetemi éveimből, anyagilag így volt a legjobb.
2021. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
100%
13, de azt gondolom te is tudod, hogy semmi értelme annak, hogy bizonyos egyetemeken szarrá szivatja egy vizsgáztató a hallgatókat, az nem jelenti azt, hogy komolyabb tudás kell. Ráadásul alapból nem sok értelme van annak, hogy mindenki mindent magoljon be, mint a hülye, mert konkrétan úgyis elfelejti a nagy részét.... Erre egy autista is képes,mégsem attól lesz jó jogász valaki, hanem a gyakorlattól.
2021. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
100%
De igazából én pl mindig mindent lelkiismeretesen bemagoltam. Voltak szivatós tanárok, szivatós tárgyakkal (van olyan 70% feletti írásbeli beugró után lehet csak szóbelizni, de volt olyan ami még nehezebb volt). Mindegyiknek meg van a maga mumusa, de mindegyik egyetemről kerültek ki nagyszerű szakemberek.
2021. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:

14: igen, tudom, de én nem a szivatásról beszéltem. Az Eltén tényleg sokat szivatnak feleslegesen, ez sajnos egy szükségtelen velejárója az egyetemnek, de erről nem beszéltem. Én a szakmai tudásról, az elvárásokról, kapcsolatépítési lehetőségek oldaláról közelítettem meg főleg az eddigi hozzászólásaimat.

15 (14?): persze, kerültek ki mindenhonnan nagyszerű szakemberek, csak én nem a kimagasló jogászokról beszéltem eddig, hanem a "nagy átlag" érvényesülési lehetőségeiről. Aki nagyon tehetséges, annak természetesen mindegy hová jár.

2021. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
100%

Na jó de a szakmai tudást nem feltétlenül az egyetemen szerzed meg, hanem a gyakorlatban.

Én hallottam olyat is, hogy mindhárom budapesti jogi egyetemen nagy az elvárás, csak mindegyiknél más tantárgy nehéz és más a könnyű. Aztán ki tudja, ezt igazából ki kellene próbálni, a fene sem lavírozik az egyetemek között

2021. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
0%
Büfészak
2021. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
76%
18 Aha, végig csináltad? :D
2021. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
0%
Ne okoskodj már, próbálj ki egy BME gpk-t vagy vik-et. Nekem ne mondja senki, hogy nehéz egy olyan szak, amit kijárnak nyelvvizsgát letenni képtelen emberek.
2021. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!