Milyen a jogi egyetem?

Figyelt kérdés

Ha van itt olyan, aki Pázmányon, ELTE-n, Károlin (vagy a debreceni egyetemen) tanul jogot, tudna picit mesélni, hogy milyen?

Többi egyetem is érdekel, de leginkább ez a négy:))



2021. ápr. 28. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értek hozzá, és azt mered állítani, egy jogtanácsos 7-800ezret hazavisz. OKÉ! Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi párbajt.
2021. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
71%

41 Igen, van néhány ilyen ismerősöm.

Én sem vitázom veled kedves burokban élő buta kocka, mert csak a butaságokat hordod. Írj egy olyan programot, ami egy adott tényállásra vonatkozóan elmond egy nagyon hosszú védőbeszédet. A jogi szakma nem abból áll, hogy formanyomtatványokat kell kitölteni. Fogalmad sincs az egészről. Maradj inkább meg a programozásnál, ahhoz sok ész nem kell, csak megtanulni egy nyelvet és alkalmazni. Pont mint a beszéd...

2021. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
71%

41#


Igen, egy multinál, de főleg egy banknál egy szakvizsgázott, bejegyzett jogtanácsos keres ennyit. Közigazgatásban kevesebbet, egy jegyző pl nettó 500, de ez függ a település nagyságától is, stb.

2021. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
0%

Mintha olyan sok ész kéne a joghoz. Az emberek azért végzik el, mert a legkönnyebben lehet dr-t szerezni a neved elé. Semmilyen tudás nem kell hozzá, semmilyen képességre nem teszel szert.


A mondataidból kiderült mennyire primitív, buta és elzárkózott személyiség is vagy.

2021. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
71%

44 Igazán egyszerű több ezer oldalt bemagolni és átlátni az összefüggéseket, és megoldani komoly nehéz gazdasági jogi, vagy akár büntetőjogi tényállásokat és azokat megfelelően szubszumálni.


Ennyi erővel írhatnám, hogy a mérnöki és informatikai dolgok sem olyan nehezek, hiszen van egy alap tudás, amit alkalmazni kell.


Ne haragudj, de szerintem az a primitív, aki csak azzal tud bármire is érvelni, hogy leprimitívezi a másikat. Ilyen madárral nem vitatkozom, mert olyan mintha egy galambbal sakkoznék (gondolom talán ismered a mondást)

2021. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
56%
44, Láttál te már ezer oldalas könyvet? :D (Vagy egyáltalán könyvet közelről)
2021. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
0%

És akkor az orvosi meló is könnyű, csak mert megtanulják elméletben?

Ne viccelj már :D


De igen, ti jogászok vagytok a legokosabbak és a legkeresettebbek a felhígult 80 órás minimálbér fizetésekkel. Csak vennétek már észre, hogy mindenki lenéz titeket, kivétel az, aki nem lát bele az iparba.


Nekem is law student a második genderem.

2021. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
71%

47 Jaa értem már, szóval egy sikertelen elvetélt jogász vagy. Hát akkor sajnállak, de így már értem a problémádat.


Én nem tudom te hol kerestél minimálbért. Én jóval, de jóval fölötte keresek, úgy hogy még egyelőre szakvizsgám nincs, és még meg sem szakadok...

2021. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
56%

47 Az orvosi meló sem olyan nehéz, gondolj pl a háziorvosokra..

De amúgy arra céloztam, hogy nem minden buta ember tudja megtanulni és alkalmazni.

2021. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
0%

Iróniából írtam. :D


Jó neked, hogy ennyire top vagy, ha már apám keresett úgy több mint fél milliót, hogy alpolgármester+ügyvéd volt egyben.


Ügyvédként alapból szar a fizu. :/


Szakvizsga nélkül megnézném hogyan keresel 200 nettó felett.


De biztosan jobban tudod.

2021. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!